15:46 | 03.06.15 | Նորություններ | 4376
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ամփոփել է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) շրջանակում իրականացված սոցիալական ներդրումների 2014թ. բյուջեն:
Ընդհանուր առմամբ, 2014թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2 045 000 000 դրամ է հատկացրել սոցիալական ներդրումների իրականացման նպատակով՝ հետեւյալ ոլորտներում՝
1. Կրթություն – 670 008 000 դրամ,
2. Մշակույթ – 690 800 000 դրամ,
3. Շրջակա միջավայրի պաշտպանություն, բնապահպանական իրազեկում ու կրթություն – 190 000 000 դրամ,
4. Առողջապահություն – 237 792 000 դրամ,
5. Համայնքային զարգացում – 135 000 000 դրամ,
6. Սպորտի եւ առողջ ապրելակերպի խրախուսում –121 400 000 դրամ:
2014թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նաեւ ստանձնել է մի շարք այլ նախաձեռնությունների եւ ծրագրերի, ինչպես օրինակ՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի, Երեւան քաղաքի 2796-ամյակին նվիրված հանդիսությունների, Վիլյամ Շեքսպիրի ծննդյան 450-ամյակին նվիրված միջոցառումների, «Մեծ չեմպիոններ» եւ «100 վայրկյան» նախագծերի հովանավորությունը՝ տրամադրելով շուրջ 252 000 000 դրամ:
Ամփոփելով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ կորպորատիվ պատասխանատվության ոլորտում եւ հովանավորչական ծրագրերի շրջանակում ընկերության կողմից 2014թ. իրականացվել է 2 297 000 000 դրամի ներդրում:

15:46 | 03.06.15 | Новости | 4440
ВиваСелл-МТС провел анализ бюджета, выделенного в 2014 году на осуществление инвестиций в рамках корпоративной социальной ответственности.
В целом, в 2014 году ВиваСелл-МТС выделил 2 045 000 000 драмов на осуществление социальных инвестиций в следующих сферах:
1. Образование – 670 008 000 драмов,
2. Культура – 690 800 000 драмов,
3. Защита окружающей среды, экологическое образование и обучение – 190 000 000 драмов,
4. Здравоохранение – 237 792 000 драмов,
5. Развитие общин – 135 000 000 драмов,
6. Популяризация спорта и здорового образа жизни –121 400 000 драмов.
В 2014 году ВиваСелл-МТС оказал также финансовую поддержку в проведении ряда иных проектов, таких как торжества по случаю 2796-летия Еревана, мероприятия, посвященные сборной Армении по футболу, 450-летию Уильяма Шекспира, инициативы «Большие чемпионы» и «100 секунд». На их финансирование компания выделила порядка 252 000 000 драмов.
В ВиваСелл-МТС отметили, что в рамках спонсорских программ в области корпоративной ответственности компания в 2014 году осуществила инвестиции в размере 2 297 000 000 драмов.