14:56 | 09.07.15 | Նորություններ | 4736
«ՎիմպելԿոմ»-ը հայտարարում է, որ ընկերությունների խմբին պատկանող հինգ ապրանքանիշեր ընդգրկվել են հեռահաղորդակցության ոլորտի 250 ամենաարժեքավոր բրենդերի ցուցակում` համաձայն Brand Finance-ի` ապրանքանիշերի գնահատման առաջատար խորհրդատվական ընկերության ներկայացրած «Brand Finance-ի վարկածով 2015թ. հեռահաղորդակցության լավագույն 500 ապրանքանիշերը» զեկույցի:
«ՎիմպելԿոմ»-ի Djezzy (Ալժիր), Mobilink (Պակիստան), «Beeline» (Ռուսաստան), WIND (Իտալիա) եւ «Киевстар» (Ուկրաինա) ապրանքանիշերը ներառվել են աշխարհի հեռահաղորդակցության 250 լավագույն ապրանքանիշերի ցուցակում` գնահատված 900 ապրանքանիշերից: Խմբի մեկ այլ ապրանքանիշ` Banglalink-ը (Բանգլադեշ), ցուցակում զբաղեցրել է 262-րդ հորիզոնականը` տեղ գտնելով հեռահաղորդակցության ծառայությունների ոլորտում աշխարհի լավագույն 300 ապրանքանիշերի շարքում:
Djezzy ապրանքանիշը 29 հորիզոնականով բարելավել է ցուցանիշը` զբաղեցնելով 171-րդ հորիզոնականը, իսկ Mobilink-ը բարձրացել է 59 հորիզոնականով` տեղափոխվելով 201-րդ հորիզոնական:
«ՎիմպելԿոմ»-ի «Beeline»-ը եւ WIND ապրանքանիշերը զեկույցում ներառված են հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխարհի լավագույն 100 ապրանքանիշերի ցուցակում. «Beeline» ապրանքանիշի արժեքը գնահատվում է 2.6 մլրդ դոլար, իսկ WIND ապրանքանիշի արժեքը` 1.6 մլրդ դոլար:

VimpelCom has announced that according to the “Brand Finance Telecoms 500 2015” report of Brand Finance, the world’s leading independent brand valuation and strategy consultancy, the five trademarks owned by the group of companies have been featured on the list of 250 most valuable brands in the telecommunications sector.
Out of the 900 evaluated brands, VimpelCom’s Djezzy (Algeria), Mobilnik (Pakistan), Beeline (Russia), WIND (Italy) and Kyivstar (Ukraine) were included in the list of top 250 telecom brands. Another brand of the group, Banglalink (Bangladesh), comes in the 262nd place, thus being among the top 300 telecom brands.
Djezzy has improved its position by 29 spots and comes in 171st place, while Mobilnik has gone up 59 spots and is 201st.
VimpelCom’s Beeline and Wind brands are among the top 10 global telecom brands: Beeline brand is estimated at USD 2.6 billion and Wind brand – at USD 1.6 billion.