15:18 | 16.07.15 | Նորություններ | 5041
Beeline-ը հայտարարում է Հայաստանի բոլոր մարզերում 911 ճգնաժամային կառավարման տարածքային կենտրոնների համար հեռախոսային կապի մասնագիտացված հարթակների ներդրման աշխատանքների ավարտի մասին:
«Այսուհետ Հայաստանի բոլոր բնակիչները, անկախ նրանից, թե բջջային կամ ֆիքսված կապի որ օպերատորի բաժանորդ են հադիսանում, կարող են ուղիղ կապ հաստատել մոտակա 911 փրկարար ծառայության հետ»,- ասված է Beeline-ի հաղորդագրությունում:
Փրկարար ծառայություն դիմելու դեպքում կապի օպերատորների համակարգերը որոշում են զանգահարողի գտնվելու վայրը եւ ավտոմատ կերպով զանգն ուղարկում 911 ճգնաժամային կառավարման մոտակա կենտրոն:
«Այսօր ֆիքսված հեռախոսակապը մնում է ամենահուսալի կապի միջոցներից մեկը: Որպես Հայաստանի խոշորագույն եւ առաջատար օպերատոր Beeline-ը գիտակցում է անխափան եւ որակյալ կապ ապահովելու պատասխանատվությունը` հատկապես արտակարգ եւ ճգնաժամային իրավիճակների դեպքում: Beeline-ի շնորհիվ Հայաստանի բնակիչները բոլոր օպերատորների բջջային եւ ֆիքսված ցանցերից կարող են արագ կերպով կապ հաստատել փրկարար ծառայության մոտակա բաժնի հետ եւ ստանալ օգնություն արտակարգ իրավիճակներում», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանի փրկարար 911 եւ 112 ծառայություններ կատարվող բոլոր զանգերը սպասարկվում են Beeline ֆիքսված ցանցի միջոցով:

15:18 | 16.07.15 | News | 5062
Beeline announced completion of works aimed at the introduction of specialized phone network platforms for 911 crisis management regional centers in all marzes in Armenia.
“From now on, all Armenian residents irrespective of their mobile or landline operators will be able to contact directly the nearest 911 rescue service,” reads Beeline’s press release.
When calling the rescue service, systems of network operators detect the caller’s location and automatically redirect the call to the nearest 911 crisis management center.
“Landline network remains one of the most reliable means of communication today. As Armenia’s leading and major operator, Beeline realizes its duty to ensure smooth and high-quality network, especially during emergency and crisis situations. Owing to Beeline, residents of Armenia of all mobile and landline networks can quickly contact the nearest rescue service office and get aid in emergency situations,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.