15:18 | 16.07.15 | Նորություններ | 5041
Beeline-ը հայտարարում է Հայաստանի բոլոր մարզերում 911 ճգնաժամային կառավարման տարածքային կենտրոնների համար հեռախոսային կապի մասնագիտացված հարթակների ներդրման աշխատանքների ավարտի մասին:
«Այսուհետ Հայաստանի բոլոր բնակիչները, անկախ նրանից, թե բջջային կամ ֆիքսված կապի որ օպերատորի բաժանորդ են հադիսանում, կարող են ուղիղ կապ հաստատել մոտակա 911 փրկարար ծառայության հետ»,- ասված է Beeline-ի հաղորդագրությունում:
Փրկարար ծառայություն դիմելու դեպքում կապի օպերատորների համակարգերը որոշում են զանգահարողի գտնվելու վայրը եւ ավտոմատ կերպով զանգն ուղարկում 911 ճգնաժամային կառավարման մոտակա կենտրոն:
«Այսօր ֆիքսված հեռախոսակապը մնում է ամենահուսալի կապի միջոցներից մեկը: Որպես Հայաստանի խոշորագույն եւ առաջատար օպերատոր Beeline-ը գիտակցում է անխափան եւ որակյալ կապ ապահովելու պատասխանատվությունը` հատկապես արտակարգ եւ ճգնաժամային իրավիճակների դեպքում: Beeline-ի շնորհիվ Հայաստանի բնակիչները բոլոր օպերատորների բջջային եւ ֆիքսված ցանցերից կարող են արագ կերպով կապ հաստատել փրկարար ծառայության մոտակա բաժնի հետ եւ ստանալ օգնություն արտակարգ իրավիճակներում», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանի փրկարար 911 եւ 112 ծառայություններ կատարվող բոլոր զանգերը սպասարկվում են Beeline ֆիքսված ցանցի միջոցով:

15:18 | 16.07.15 | Новости | 5144
Beeline объявляет о завершении работ по внедрению специализированных платформ телефонной связи для региональных центров кризисного управления 911 во всех марзах Армении.
Теперь все жители Армении, вне зависимости от того абонентами какого мобильного или фиксированного оператора они являются, смогут напрямую подключаться к ближайшему центру службы спасения 911.
При обращении в службу спасения, системами операторов связи определяется местоположение звонящего, и звонок автоматически направляется в ближайший центр кризисного управления 911.
«Фиксированная телефонная связь на сегодняшний день остается одной из самых надежных. Являясь крупнейшим лидирующим оператором в Армении, Beeline осознает ответственность в обеспечении бесперебойной качественной связи, особенно в случае экстренных и чрезвычайных ситуаций. Благодаря Beeline все жители Армении с мобильного или фиксированного телефона любого оператора могут быстро дозвониться в ближайшее отделение службы спасения и получить соответствующую помощь в экстренной ситуации», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что все звонки в службы спасения 911 и 112 в Армении обслуживаются посредством фиксированной сети Beeline.