16:14 | 28.07.15 | Նորություններ | 5797
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերության աշխատակիցները եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը Արագածոտնի մարզի Մելիքգյուղ համայնքում մասնակցել են Կակոյանների կիսակառույց տան շինարարությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ Կակոյանների ընտանիքը 1988թ. երկրաշարժից հետո երկու տարի ընտանիքի հոր՝ Ռուբենի 11-հոգանոց հայրական ընտանիքի հետ ապրել են վաչկավրանում, ապա տեղափոխվել Աշտարակ, որտեղ ապրել են վարձով:
«Աղետի գոտում բնակվող ընտանիքների բնակարանային խնդիրը մշտապես եղել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ուշադրության կենտրոնում: Ընկերության կողմից իրականացված ծրագրի շնորհիվ՝ 2008 եւ 2011 թթ. բնակարանով է ապահովվել  Գյումրիի եւ Վանաձորի` տնակներում բնակվող 40 ընտանիք: Ցավոք, բնակարանային խնդիրը շարունակում է չլուծված մնալ բազմաթիվ ընտանիքների համար: Ուրախ եմ, որ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ համագործակցության արդյունքում եւս մեկ հայ ընտանիք կվայելի բարեկարգ տանը, արժանավայել պայմաններում ապրելու բերկրանքը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ծրագրի իրականացման համար 2015թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.՝ 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» իրականացնում է ծրագիրը:

16:14 | 28.07.15 | Новости | 5832
Гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, сотрудники компании и команда Центра жилищного строительства «Фуллер» приняли участие в строительстве незавершенного дома семьи Какоян в общине Меликгюх марза Арагацотн.
В компании отметили, что данная семья после землетрясения 1988 года 2 года жила в палатке, потом переехала в Аштарак, арендовала квартиру.
«Жилищный вопрос семей в зоне бедствия всегда был в центре внимания компании ВиваСелл-МТС. В рамках программы жильем было обеспечено 40 семей в городах Гюмри и Ванадзор. К сожалению, проблема жилья остается нерешенной во многих семьях. Я рад, что в результате сотрудничества с «Фуллер» еще одна семья будет наслаждаться радостью комфортного жилья, достойных условий  жизни»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Для реализации программы жилищного строительства в приграничных районах Армении компания ВиваСелл-МТС инвестировала 100 млн. драмов (в 2014г - 55 млн. драмов). Центр жилищного строительства «Фуллер», в свою очередь, взял на себя реализацию программы.