15:34 | 07.08.15 | Նորություններ | 4998
Օգոստոսի 7-ից մինչեւ հոկտեմբերի 7-ը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներն Ավստրիայում, Բուլղարիայում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Հունաստանում, Գերմանիայում, Չեխիայում եւ Ֆրանսիայում ռոումինգում գտնվելիս կարող են ստանալ զանգեր եւ «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով զանգահարել Հայաստան՝ 55 դրամ/րոպե սակագնով:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հաճելի եւ անմոռանալի հանգիստ է մաղթում իր բաժանորդներին` հնարավորություն ընձեռելով ավելի ցածր սակագներով ցանկացած պահի կապի մեջ լինել հարազատների հետ եւ կիսվել վառ տպավորություններով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նախկինում նշված երկրներում գտնվելիս ռոումինգում մուտքային զանգերի սակագինը կազմում էր 260 դրամ/րոպե, իսկ «Զանգ Հայաստան» ծառայության սակագինը՝ 390 դրամ/րոպե:

From August 7 till October 7, 2015, while roaming in Austria, Bulgaria, Italy, Spain, Greece, Germany, Czech Republic and France VivaCell-MTS subscribers can receive calls and make calls with the “Call to Armenia” service for AMD 55 per minute.
“VivaCell-MTS wishes its subscribers pleasant and memorable vacations and provides them an opportunity to stay in touch with their dear ones and share bright impressions at lower tariffs”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
To remind, before, the tariff of incoming calls was 260 AMD /min in the above listed countries, and the minute of call with the “Call to Armenia” service cost AMD 390.