15:59 | 27.08.15 | Նորություններ | 5485
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերության աշխատակիցները եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը Արարատի մարզի Փոքր Վեդի համայնքում մասնակցել են Հայրապետյանների կիսակառույց տան շինարարությանը:
Ավելի վաղ համագործակցող կողմերը եւս չորս ընտանիքի հոգս են լուծել նույն մարզի Խոր Վիրապ եւ Մարմարաշեն համայնքներում:
«Մենք սիրով եւ հպարտությամբ ենք մասնակցում այս ծրագրի իրականացմանը: Հաճելի է տեսնել, թե ինչպես է եւս մեկ ընտանիք թոթափում իր ուսերի բեռը եւ վերագտնում ապագայի հանդեպ հույսը: Եվ ամենեւին պատահական չէ, որ մենք մեր աջակցությունը չենք սահմանափակում միայն ֆինանսական ներդրմամբ: Շինարարական աշխատանքներում ներգրավվելու մեր աշխատակիցների պատրաստակամությունը խնդրի լուծման բարոյական կողմն է, ինչն ավելի կարեւոր է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ծրագրի իրականացման համար 2015թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.` 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» իրականացնում է ծրագիրը: Այս համագործակցության շնորհիվ՝ 2007-ից մինչ օրս, հանրապետության տարբեր համայնքների 53 ընտանիք կացարանով է ապահովվել:

15:59 | 27.08.15 | Новости | 5424
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и сотрудники компании, а также команда  армянского домостроительного центра «Фулер» приняли участие в строительстве дома Айрапетянов в общине Покр Веди Араратского марза.
Ранее участники мероприятия помогли еще четырем семьям в общинах Хор Вирап и Мармарашен того же марза.
«Мы с радостью и гордостью участвуем в реализации этой программы. Приятно видеть, как еще одна семья сбрасывает со своих плеч этот груз и снова обретает надежду на будущее. Абсолютно не случайно, что мы не ограничиваем свое участие только финансовым вкладом. Участие наших сотрудников важно с точки зрения моральной стороны», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На осуществление проекта в 2015 году ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (55 млн в 2014 году), осуществлением программы занимается армянский домостроительный центр «Фулер». Благодаря этому сотрудничеству с 2007 года по сей день 53 семьи в разных общинах республики обеспечены достойным жильем.