17:42 | 17.09.15 | Նորություններ | 6635
Orange Հիմնադրամի, «Շեն» բարեգործական կազմակերպության եւ գյուղապետարանի համատեղ ջանքերի շնորհիվ՝ Գեղարքունիքի մարզի Ծովակ գյուղի ամենափոքր բնակիչներն արդեն հաճախում են համայնքի նորաբաց մանկապարտեզը:
Ծրագրի շրջանակում Orange Հիմնադրամը կահավորել է վերանորոգված մանկապարտեզը՝ փոքրիկ սաների համար ստեղծելով կրթության եւ զարգացման համար անհրաժեշտ բոլոր պայմանները:
«Orange Հիմնադրամի գործունեության կարեւոր առանցքներից մեկն է աջակցել Հայաստանի գյուղական համայնքների սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանը: Մեծապես ուրախ ենք լինել այսօր Ծովակի նորաբաց մանկապարտեզում, որը հանգամանքների բերումով շուրջ 20 տարի չի գործել: Վստահ ենք, որ այն թույլ կտա պատշաճ կերպով կազմակերպել համայնքի երեխաների նախադպրոցական կրթությունը, իսկ նրանց մայրիկները հնարավորություն կունենան ավելի ազատ տնօրինել իրենց ժամանակը, աշխատել՝ այսպիսով ամրապնդելով ընտանիքի ֆինանսական իրավիճակը»,- ասել է Orange Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը:

17:42 | 17.09.15 | Новости | 5767
Самые юные жители села Цовак марза Гегаркуник отныне смогут посещать новый детский сад  благодаря совместным усилиям фонда Orange, благотворительной организации «Шен» и сельской администрации.
В рамках программы фонд Orange обставил отремонтированный детский сад, создав все необходимые условия для обучения и развития воспитанников.
«Содействие развитию социальной инфраструктуры сельских общин Армении – одно из важнейших направлений деятельности  фонда Orange. Мы очень рады находиться сегодня в отремонтированном детском саду Цовака, который ввиду обстоятельств не действовал примерно 20 лет. Мы уверены, что он позволит должным образом организовать дошкольную подготовку детей в общине, а у их мам появится возможность более свободно распоряжаться своим временем, работать и улучшать финансовое положение семьи», - сказала генсекретарь фонда Orange Лилит Мартиросян.