12:30 | 08.10.15 | Նորություններ | 5079
«Յուքոմ»-ը հաղորդագրություն է տարածել՝ պատասխանելով հաճախ հնչող հարցին, թե ինչպես պետք է քաղաքացիներն իրենց բնակարաններում ապահովեն թվային հեռուստատեսություն:
«Հայաստանում հեռարձակվող հեռուստաալիքները թվային տարբերակով հասանելի կլինեն բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր ունեն նոր սերնդի հեռուստացույցներ, հին հեռուստացույցների դեպքում քաղաքացիները պետք է ձեռք բերեն կցորդ սարքավորումներ, որպեսզի կարողանան օգտվել եթերից:
Սակայն այս խնդիրը չի վերաբերում «Յուքոմ» ընկերության բաժանորդներին: «Յուքոմն» արդեն տարիներ շարունակ իր բաժանորդներին տրամադրում է թվային հեռուստատեսություն: Այս ընկերության բաժանորդները վաղուց արդեն դիտում են բարձրօրակ IP հեռուստատեսություն, որը հասնում է իրենց բնակարաններ օպտիկամանրաթելային մալուխի միջոցով: Այսինքն՝ «Յուքոմի» հեռուստատեսությունից օգտվող բոլոր բաժանորդների համար հավելյալ սարքեր տեղադրելու որեւէ անհրաժեշտություն չի առաջանում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:30 | 08.10.15 | Новости | 4240
«Юком» распространил сообщение в ответ на часто задаваемый вопрос о том, как гражданам обеспечить цифровое вещание в своих домах.
«Транслирующиеся в Армении каналы в цифровом варианте будут доступны всем жителям, имеющим телевизоры нового поколения, а владельцам старых телевизоров придется установить дополнительные устройства.
Однако эта проблема не касается абонентов «Юком». Компания уже не один год  предоставляет своим абонентам цифровое вещание. Абоненты этой компании давно пользуются высококачественным IP-телевидением, которое поставляется в их дома по оптоволоконной сети. То есть абонентам «Юком» не нужно устанавливать никаких дополнительных устройств», - говорится в сообщении.