12:01 | 11.11.15 | Նորություններ | 4773
Հայաստանում Beeline-ն ամփոփել է ընկերության 2015թ. երրորդ եռամսյակի ֆինանսական եւ գործառնական արդյունքները:
Ընկերության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ երրորդ եռամսյակում ընկերության ընդհանուր գործառնական հասույթը կազմել է 30 մլն դոլար, ինչը 2 մլն-ով գերազանցում է երկրորդ եռամսյակի եւ 4 մլն-ով` ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
EBITDA margin ցուցանիշը երրորդ եռամսյակում աճել է 3%-ով նախորդ տարվա նույն ցուցանիշի համեմատությամբ եւ կազմել 40,7%: EBITDA ցուցանիշը երրորդ եռամսյակում կազմել է 12 մլն դոլար, ինչը 1 մլն դոլարով գերազանցում է երկրորդ եռամսյակի նույն ցուցանիշը եւ 3 մլն դոլարով` առաջին եռամսյակի ցուցանիշը:
2015թ. երրորդ եռամսյակի արդյունքներով` Հայաստանում Beeline բջջային կապի բաժանորդների թիվը գերազանցում է 844 000-ը, ինչը մոտ 30 000-ով գերազանցում է երկրորդ եռամսյակի նույն ցուցանիշը: Բջջային ինտերենտի ծառայություներից ստացված եկամուտը երրորդ եռամսյակում կազմել է 1,54 մլն դոլար, ինչը 0,16 մլն-ով գերազանցում է երկրորդ եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
«Եռամսյակի հաջող ցուցանիշները խոսում են այն մասին, որ Beeline-ը Հայաստանում շարունակում է նվաճել հաճախորդների վստահությունը` առաջարկելով որակյալ, պարզ եւ հարմար ծառայություններ: Մեզ համար առանձնապես հաճելի է այն հանգամանքը, որ Beeline-ի ավելի ու ավելի մեծ թվով բաժանորդներ պատրաստ են երաշխավորել մեր ծառայություններն իրենց հարազատներին ու ծանոթներին: Այս մասին են վկայում հաճախորդների շրջանում անցկացված հարցումները», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline բջջային ինտերնետի ծառայություններից օգտվողների թիվը մեկ տարվա ընթացքում աճել է 22 000-ով, իսկ բաժանորդի կողմից հեռախոսով օգտագործվող տրաֆիկի միջին ծավալը նույն ժամանակահատվածում երկու անգամ աճել է: Մեկ տարվա ընթացքում բաժանորդային բազայում սմարթֆոնների մասնաբաժինն ավելացել է 20%-ով, իսկ սմարթֆոնների բաժանորդների կողմից օգտագործվող ինտերնետի ծավալը գրեթե կրկնակի աճ է գրանցել: Ընկերության գնահատմամբ՝ սա հիմնականում պայմանավորված է ինտերնետի միացմամբ բրենդային հեռախոսների վաճառքով:
2015թ. երրորդ եռամսյակում Beeline-ի կատարած կապիտալ ներդրումները կազմել են 5 մլն դոլար, ինչը 3 մլն-ով գերազանցում է ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակի նույն ցուցանիշը:

12:01 | 11.11.15 | Новости | 4872
Beeline в Армении подвел финансовые и операционные результаты работы компании за третий квартал 2015 года. Общая операционная выручка в третьем квартале составила $30 миллионов, что на $2 млн. больше, чем во втором квартале и на $4 млн. больше, чем в первом квартале текущего года.
Показатель EBITDA margin в третьем квартале вырос на 3% по сравнению с аналогичным показателем прошлого года и составил 40,7%. Показатель EBITDA в третьем квартале составил $12 млн, что на $1 млн. больше, чем во втором квартале и на $3 млн. больше, чем в первом.
Компания продолжает регистрировать рост абонентской базы в мобильном сегменте и увеличение выручки от услуг мобильного интернета. Так, количество абонентов мобильной связи Beeline в Армении по итогам третьего квартала 2015 года превысило 844 000, что примерно на 30 000 больше, чем во втором квартале текущего года. Выручка от услуг мобильного интернета в третьем квартала составила $1,54 млн, что на $0,16 млн. больше, чем во втором квартале.
«Успешные итоги квартала говорят о том, что Beeline в Армении продолжает завоевывать доверие клиентов, предлагая качественные простые и удобные услуги. Также нам особенно приятно, что все большее число наших абонентов готовы рекомендовать услуги Beeline своим близким и знакомым, о чем свидетельствуют наши опросы среди клиентов»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Количество пользователей мобильного интернета Beeline за год выросло примерно на 22000, а средний объем трафика, потребляемого абонентами с помощью телефонов, за этот же период вырос вдвое. Проникновение смартфонов в абонентской базе за год увеличилось на 20%, а объем потребляемого интернета абонентами смартфонов вырос практически вдвое. По оценкам компании это, в основном, обусловлено фокусом на продажи брендированных смартфонов с подключением к интернету.
В третьем квартале 2015 года капитальные инвестиции Beeline составили $5 млн, что на $3 млн. больше, чем во втором квартале текущего года.