17:43 | 01.12.15 | Նորություններ | 8041
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ այս տարի 40 ընտանիք արդեն ավարտել է իր կիսակառույց տան շինարարությունը եւ/կամ վերանորոգել է իր տունը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը Արագածոտնի մարզի Կաքավաձոր գյուղում մասնակցել են Մանուկյանների բնակարանամուտի հանդիսությանը:
«Ավելի մեծ երջանկություն, քան սեփական տուն ունենալու վաղեմի երազանքն իրականացված տեսնելը՝ թերեւս դժվար է պատկերացնել: Ուրախ ենք, որ արդեն մի քանի տարի մասնակցում ենք մի նախագծի, որն այսքան աջակցություն է ցուցաբերել բազմաթիվ ընտանիքների: Նրանց համար նոր տունը նոր սկիզբ է՝ հայրենի հողի վրա ապրելու կամքն ամրապնդելու, ապագայի նոր ծրագրեր կազմելու առումով»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար:

17:43 | 01.12.15 | Новости | 8088
Благодаря сотрудничеству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» 40 семей в этом году завершили строительство своих домов и/или провели в них ремонт.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян в селе Какавадзор Арагацотнского марза приняли участие в новоселье семьи Манукян.
«Сложно представить большее счастье, чем осуществление давней мечты – иметь собственный дом. Мы рады, что уже несколько лет участвуем в проекте, который оказал поддержку многим семьям. Для них новый дом – это новый старт с точки зрения укрепления желания жить на родной земле, составления новых планов на будущее», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.