11:24 | 09.02.16 | Նորություններ | 5012
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ, բնակարանաշինության ծրագրի արդյունքում, ավարտվել է կիսակառույց երկու տան շինարարություն եւ մեկ տան տանիքի վերանորոգում:
Համագործակցող կազմակերպությունների ղեկավարներն այցելել են Խաչիկ համայնք՝ բնակարանամուտի ուրախությունն ընտանիքների հետ կիսելու համար:
«Խաչիկ համայնքն առաջին անգամ չէ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ուշադրության կենտրոնում: Տարիներ առաջ մենք այստեղ ջրագիծ ենք կառուցել, խաղահրապարակ ստեղծել, շտապ օգնության մեքենա տրամադրել: Ձգտել ենք լուծել այն խնդիրները, որոնք առավելապես անհանգստացրել են սահմանամերձ այս գյուղին: Դե, իսկ այժմ լուծվել է երեք ընտանիքի տարիներ շարունակ անհանգստացնող՝ տան հարցը: Վստահ եմ, որ այսօրինակ ծրագրերով մեր հայրենակիցների կողքին կանգնելու պատրաստակամությունը ոչ միայն սոցիալական, այլեւ ռազմավարական կարեւոր քայլ է: «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի արդյունքն այս մարզում զգացել է 13 ընտանիք: Սա կարեւոր ցուցանիշ է մեզ համար»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մինչ օրս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար:

11:24 | 09.02.16 | Новости | 5101
Благодаря сотрудничеству ВиваСелл-МТС и центра Фулер в рамках домостроительной программы завершено строительство двух домов, а также выполнен ремонт крыши одного дома.
Руководители сотрудничающих компаний посетили общину Хачик, чтобы разделить с семьями радость новоселья.
«Община Хачик не в первый раз оказывается в центре внимания ВиваСелл-МТС. Несколько лет назад мы провели здесь водопровод, построили игровую площадку, предоставили машину скорой помощи. Мы старались решать проблемы, которые более других беспокоили жителей приграничного села. А сегодня решена проблема с жильем, которая уже много лет волновала три семьи. Уверен, наша готовность поддерживать соотечественников в подобных вопросах имеет не только социальное значение – это и стратегически значимый шаг. Результаты домостроительной программы, которую мы осуществляем вместе с центром Фулер, ощутили на себе 13 семей в этом марзе. Это важный показатель для нас», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.