10:45 | 11.02.16 | Նորություններ | 5103
Beeline-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը հայտարարում են երկու հայալեզու բջջային խաղ-հավելվածների գործարկման մասին, որոնք նպաստում են երեխաների եւ դպրոցականների մտավոր զարգացմանը:
Հավելվածները ստեղծվել են Beeline-ի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի համատեղ «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում:
Խաղ-հավելվածներն անվճար հասանելի են Google Store-ում։
«Our Day» հավելվածն առաջին հայալեզու զարգացնող խաղ հավելվածն է՝ 3 տարեկանից բարձր տարիքի երեխաների համար: Խաղը հիմնականում նախատեսված է հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների համար:
Երկրորդ հավելվածը`«Let’s think–ը, ավելի շատ մտավոր ուղղվածություն ունի եւ նախատեսված է դպրոցականների համար: Այն օգնում է զարգացնել երեխայի տրամաբանությունը եւ քննադատական մտածողությունը:
«Բջջային հավելվածների գործարկման ծրագիրը մեծ նշանակություն ունի մեզ համար, քանի որ այն ծնողներին, մանկավարժներին, ինչպես նաեւ իրենց` երեխաներին, հնարավորություն է տալիս ստանալու մասնագիտական օգնություն եւ զարգացնելու երեխայի ունակությունները: Ընդ որում, կարեւոր է, որ ուսուցումն անցնում է խաղի ձեւով, իսկ հավելվածը մայրենի լեզվով օգտագործելն ավելի հարմար է եւ հաճելի», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Beeline and Child Development Foundation announce the launch of two mobile game-applications in Armenian that will promote intellectual development of children and pupils.
The applications were created within Knowledge for Welfare joint project of Beeline and Child Development Foundation.
Game-applications are available for free in Google Store.
Our Day app is the first developing game-application in Armenian for children of 3 years and upwards. The game is mostly intended for children with special needs.
The second application, Let’s think, has a more intellectual purpose and is intended for pupils. It helps develop children’s logic and critical thinking.
“Mobile application launch project is very important to us, as it allows parents, teachers and children themselves to receive professional help and develop children’s abilities. Furthermore, it is important to teach in the form of a game, and using the application in native language is more comfortable and pleasant,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.