11:51 | 17.02.16 | Հոդվածներ | exclusive 8117
Cafemobile հավելվածը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս ծանոթանալ տվյալ ժամանցի վայրի ճաշացանկին, ամրագրել սեղան եւ արդեն տեղում կանչել մատուցողին կամ վերցնել հաշիվը։
Թիմի կազմում են Արամ Պետրոսյանը, Հուսիկ Գրիգորյանը եւ Վոլոդյա Բաբիկյանը:
Itel.am-ի հետ զրույցում Արամ Պետրոսյանը պատմել է, որ Cafemobile-ի ստեղծման գաղափարն առաջացել է, երբ գարեջրատներից մեկում մատուցողին շատ երկար են սպասել:
«Այդ ժամանակ էլ որոշեցինք պատրաստել հավելված, որը կօգնի երկար չսպասել եւ որի միջոցով հնարավոր կլինի կանչել մատուցողին»,- նշել է նա:
Պատրաստ է հավելվածի դեմո տարբերակը, որը մշակվում է երեւանյան սրճարաններին եւ ռեստորաններին ներկայացնելու համար:
Նախատեսվում է Android հավելվածը գործարկել մոտ ապագայում:
«Ընդգրկվելով ստարտափ աքսելերացիայի ծրագրում՝ մենք որպես թիմ ոչ միայն օգտվում էինք կենտրոնի տարածքից, համակարգիչներից եւ սերվերից, այլեւ ստանում մշտական խորհրդատվություն թե տեխնիկական եւ թե մարկետինգային հարցերի վերաբերյալ, ինչը շատ կարեւոր է առաջին քայլերն անող ստարտափի համար»,- իր հերթին նշել է Հուսիկ Գրիգորյանը։

11:51 | 17.02.16 | Articles | exclusive 8113
Cafemobile app gives customers the opportunity to get acquainted with the menu of the certain café/restaurant, book a table and when already there, call the water or ask for the bill.
Aram Petrosyan, Husik Grigoryan and Volodya Babikyan are included in the team.
Aram Petrosyan told Itel.am, that they had the idea to create Cafemobile when they had to wait for the waiter for a long time in a pub.
“We decided to develop the app, that will help not to wait and call the waiter with the help of it”, he said.
The demo version of the app is already ready, which is being prepared to be presented to the cafes and restaurants in Yerevan.
The Android version is expected to be launched in the near future.
“Getting included in the Acceleration Program, we are not only able to use the center, computers and the service, we also get prominent advice on technical and marketing issues: it is very important for a startup that is just making first steps”, said Husik Grigoryan.