14:29 | 18.02.16 | Հոդվածներ | exclusive 8273
Filmer մոբայլ հավելվածը, հաշվի առնելով ձեր նախընտրած ֆիլմի ժանրը, դիտած ֆիլմերը եւ ձեր գնահատականը՝ կառաջարկի նույն ոճի մեջ մեկ այլ ֆիլմ, որը 80% հավանականությամբ ձեզ դուր կգա:
Ստարտափի հիմնադիրներն են Ռոբերտ Ասատուրյանը եւ Արտյոմ Դանգիզյանը:
Itel.am-ի հետ զրույցում Ռոբերտ Ասատուրյանը պատմել է, որ հավելվածի միջոցով օգտատերը կարող է նաեւ ավելացնել իր ընկերներին եւ տեսնել, թե նրանք ինչ ֆիլմեր են դիտում: Ավելին, հավելվածը թույլ է տալիս ֆիլմեր դիտել միասին:
«Տեխնիկական աշխատանքները գրեթե ավարտված են, եւ շատ շուտով կթողարկվի առաջին տարբերակը: Այս պահին հավելվածի թիրախում դեռեւս հայկական շուկան է, սակայն որոշակի բարելավումներից հետո պլանավորում ենք հավելվածը հանել միջազգային շուկա»,- նշել է Filmer-ի համահիմնադիրը:
Նրա խոսքով՝ աքսելերացիայի ծրագրի ընթացքում արժեքավոր խորհրդատվություն են ստացել:
«Մենք ունեինք միայն հում գաղափարը, սակայն դեռ չէինք հասկացել՝ ով պետք է լինի մեր թիրախում: Տեխնիկական տեսանկյունից դեռեւս լավ չէինք պատկերացնում, թե ինչպես հավելվածը կարող էինք դարձնել քիչ ծախսատար, բայց նաեւ շատ հարմար: Ծրագրի շնորհիվ անվճար ստացանք Azure-ի 3 տարվա անվճար օգտագործման հնարավորություն, որտեղ էլ որ տեղակայված է մեր հավելվածը»,- եզրափակել է Ռոբերտ Ասատուրյանը:

14:29 | 18.02.16 | Articles | exclusive 8275
Filmer mobile application will take into account your preferred film genre, films you watched and your rating for them, and suggest you a film of the same genre that you’ll like with 80% probability.
Startup founders are Robert Asaturyan and Artyom Dangizyan.
Robert Asaturyan told Itel.am that users can add their friends in the application and see what films they watch. Moreover, the app allows to watch films together.
“Technical work is almost done, and the first version will be released very soon. We target only the Armenian market at this moment, however, we plan to introduce the app at the international market after certain improvements,” noted Filmer co-founder.
According to him, they received valuable advice during the Acceleration Program.
“We had a raw idea but didn’t know who should be our target. We didn’t understand the technical aspect of making the app low-cost but very convenient. Owing to the Program, we got the opportunity of 3-year free use of Azure, where our app is located,” concluded Robert Asaturyan.