10:01 | 22.02.16 | Նորություններ | 4928
Բրիտանական Ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել փետրվարի 20-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում։
Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի կազմակերպիչներն են Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ ՀՀ Մշակույթի նախարարությունը, փառատոնի գլխավոր հովանավորն է Beeline–ը Հայաստանում:
«Beeline–ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականացումը, որոնք օգնում են մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Մենք ուրախ ենք, որ փառատոնը դարձել է սիրված ու սպասված իրադարձություն հայաստանյան մշակութային կյանքում: Ես ինքս հաճախ այցելում եմ եւ դիտում այդ ֆիլմերը եւ տարեցտարի ականատես եմ լինում երիտասարդների ներգրավվածության աճին եւ դրական փոփոխություններին։ Վստահ եմ, որ մեր աջակցությամբ ցուցադրվելիք բրիտանական լավագույն ֆիլմերը կոգեշնչեն հանդիսատեսին՝ պարգեւելով միմիայն դրական լիցքեր եւ բարձր տրամադրություն»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

The 14th British Film Festival official opening ceremony took place on February 20 in Moscow cinema.
The British Council, Beeline Armenia, The British Embassy in Armenia and Armenian Ministry of Culture are the organizers of the 14th British Film Festival.
“Beeline welcomes and attaches great importance to the implementation of programs that help people change their lives for the better. We are pleased that the festival has become a popular and highly anticipated event in Armenian cultural life. I myself often visit and watch those movies and I witness the growth of youth involvement and positive changes year by year. I am confident that the best British films showed with our support will inspire the audience, giving only positive emotions and good mood”, said beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.