13:13 | 04.03.16 | Նորություններ | 5075
Բրիտանական խորհուրդը, Beeline–ը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են մարզերում Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի մեկնարկի մասին։
Փառատոնն այս տարի կրում է «Լավագույնը Բրիտանիայից» խորագիրը:
Մարտ ամսվա ընթացքում փառատոնային ֆիլմերը կցուցադրվեն Դիլիջանում, Ապարանում եւ Ալավերդիում: Դիլիջանում ֆիլմերը ցուցադրությունը մեկնարկել է մարտի երկուսին։ Ցուցադրություններ կլինեն նաեւ մարտի յոթին եւ իննին, Ապարանում ֆիլմերը կներկայացվեն մարտի 11-ից 13-ը, իսկ Ալավերդիում`մարտի 16-ից 18-ը:
«Beeline-ի սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք կնպաստեն մարզերի հավասարաչափ զարգացմանը։ Հարուստ մշակութային կյանքը մարզերում նպաստում է նորանոր անունների ի հայտ գալուն: Այդ իսկ պատճառով, մենք կարեւորում ենք, որպեսզի մարզերի երիտասարդները նույնպես հնարավորություն ունենան ծանոթանալու փառատոնի լավագույն ֆիլմերին եւ համաշխարհային զարգացման նոր միտումներին, իսկ իրենք էլ իրենց հերթին փորձեն խթանել հայրենական կինոարվեստի զարգացմումը՝ դարձնելով մարդկանց կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

13:13 | 04.03.16 | Новости | 5118
Британский совет, Beeline и посольство Великобритании объявили о старте 14-го Фестиваля британских фильмов в регионах Армении.
В этом году фестиваль проходит под слоганом «Лучшее из Британии».
В течение марта фестивальные фильмы будут демонстрироваться в Дилижане, Апаране и Алаверди. Показ фильмов в Дилижане стартовал 2 марта. Показы состоятся также 7 и 9 марта. В Апаране фильмы будут представлены 11-13 марта, а в Алаверди – 16-18 марта.
«Основная задача социальной ответственности Beeline – осуществлять такие программы, которые способствуют равномерному развитию марзов. Богатая культурная жизнь в марзах способствует тому, что молодежь знакомится с лучшими фильмами и новыми тенденциями мирового развития, а они в свою очередь смогут стимулировать развитие отечественного кино, меняя жизнь людей к лучшему», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.