13:50 | 15.03.16 | Նորություններ | 5341
«Ձեռնարկատիրական եւ քաղաքացիական կրթություն Հայաստանի Հանրապետության խոցելի համայնքների դպրոցների աշակերտների համար» դասընթացի շրջանակում, դրամաշնորհ է ստացել աշակերտական 12 հասարակական կազմակերպություն (ՀԿ):
«Հայաստանի պատանեկան նվաճումները» հասարակական կազմակերպություններից առաջինն է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) վերաբերյալ գիտելիքները հանրակրթության ոլորտ ներմուծելու գործում:
Գաղափարն ուսումնասիրելիս աշակերտների համար ուսանելի օրինակ է դարձել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեությունը:
Այս ծրագիրն իրականացնելու նպատակով դեռեւս 2011թ. «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության միջեւ հուշագիր է կնքվել. ընկերության մասնագետները ներգրավվել են որպես ծրագրային խորհրդատուներ:
«Անչափ կարեւոր է կյանքից քաղել օգտակարը: Ողջունելի է այստեղ հավաքված պատանիների ակտիվությունն՝ այդ հարցում: Հաջողության հասնելու համար եղեք համարձակ, երբեք մի անտեսեք որեւէ մեկի հաջողված փորձը: Այն կարող է լրացնել բազային գիտելիքները՝ ձեզ դարձնելով առավել հեռատես, մրցունակ եւ հաջողակ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է գնահատել եւ խրախուսել գիտելիքով զինվելու, առավել հմտանալու՝ երիտասարդների ձգտումը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:50 | 15.03.16 | Новости | 5408
В рамках курсов «Предпринимательское и гражданское образование для учеников уязвимых общин Армении» гранты получили 12 ученических общественных организаций (ОО).
ОО «Юношеские достижения Армении» первой занялась включением знаний о корпоративной социальной ответственности в область общего образования.
При изучении данного понятия в качестве примера для школьников была выбрана деятельность ВиваСелл-МТС.
Для осуществления данной программы еще в 2011 г. между ОО «Юношеские достижения Армении» и ВиваСелл-МТС был подписан меморандум, и специалисты компании были привлечены к проекту в качестве консультантов.
«Крайне важно учиться в жизни полезному. Очень радует активность в данном вопросе присутствующих здесь сегодня детей. Для достижения успеха будьте решительными, никогда не игнорируйте чей-либо положительный опыт. Это может дополнить базовые знания, делая вас более дальновидными, конкурентными и успешными. ВиваСелл-МТС продолжает ценить и поощрять стремление молодежи получать знания и совершенствовать свои навыки», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.