09:10 | 23.03.16 | Նորություններ | 4631
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի շրջանակում հայտարարված Լավագույն գրախոսականի մրցույթը:
Այս տարի մրցույթին ներկայացվել էր 20-ից ավելի աշխատանք: Հանձնաժողովի գնահատմամբ գլխավոր մրցանակին են արժանացել Սեգ Կիրակոսյանը եւ Արտակ Վարդանյանը: Նրանք գրախոսական էին ներկայացրել «Էմի» ֆիլմի վերաբերյալ եւ ժյուրիի գնահատմամբ արժանացել են հավասար միավորների:
«Անչափ ոգեւորիչ է այն հանգամանքը, որ յուրաքանչյուր տարի թվով ավելի շատ մարդիկ են հետաքրքրվում եւ մասնակցում արդեն ավանդույթ դարձած Լավագույն գրախոսականի մրցույթին։ Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ մաղթում նորանաոր ձեռքբերումներ։ Հավատացած եմ, որ Beeline-ը նման նախաձեռնություններով, օգնում է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Գլխավոր մրցանակից զատ երեք մասնակից` Շողեր Պետրոսյանը`«Լսիր ինձ, Մառլոն», Հասմիկ Լեյլոյանը` «Ծովախեցգետինը» եւ Սարգիս Սարուխանյանը`«Ծովախեցգետինը» ֆիլմերի գրախոսականների համար արժանացել են խրախուսական մրցանակների:

09:10 | 23.03.16 | Новости | 3736
Британский совет, посольство Великобритании в Армении и Beeline подвели итоги конкурса на лучшую рецензию в рамках 14-го фестиваля британских фильмов.
В этом году в конкурсе участвовали более 20 работ. Главного приза удостоились Сег Киракосян и Артак Варданян. Они написали рецензии к фильму «Эмми» и, по оценкам жюри, набрали одинаковое количество баллов.
«Очень вдохновляет то обстоятельство, что с каждым годом все больше людей участвует в ставшем уже традиционным конкурсе. Поздравляю победителей и желаю новых успехов. Я уверен, что подобные инициативы Beeline помогают изменить жизнь людей к лучшему», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Кроме того, поощрительные призы получили Шогер Петросян за рецензию к фильму «Послушай меня, Марлон», Асмик Лейлоян и Саркис Саруханян – к фильму «Богомол».