12:25 | 21.04.16 | Նորություններ | 5852
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ավարտել են գյուղական համայնքներում ջրամատակարարման բարելավմանն ուղղված հերթական համատեղ ծրագիրը:
Արարատ մարզի Պարույր Սեւակ համայնքն ապահովվել է շուրջօրյա ջրամատակարարման համակարգով: Գյուղում կառուցվել է 1850մ երկարությամբ ջրագիծ, տեղադրվել են ջրաչափական հանգույցներ:
Համակարգի գործարկմանը մասնակցել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, FPWC-ի հիմնադիր Ռուբեն Խաչատրյանը, Պարույր Սեւակ համայնքի ղեկավար Էդուարդ Ստեփանյանը եւ համայնքի բնակիչներ:
«Մարզերում ենթակառուցվածքների զարգացումը ոչ միայն կարեւոր, այլեւ անհրաժեշտ պայման է՝ զարգացման ճանապարհով գնալու համար: Գուցե, տարբեր երկրներին հատուկ օրինաչափություն է դարձել շքեղ մայրաքաղաք կառուցելը: Մեզ համար, սակայն տնտեսական, սոցիալական բեւեռացումն արդարացված լինել չի կարող: Ներկայանալի քաղաքների կողքին անհրաժեշտ է ունենալ տարրական պայմաններով ապահովված գյուղեր: Այս ծրագիրը մասամբ լուծում է այդ հարցը: Հաճելի է արձանագրել, որ երկկողմ համագործակցությամբ կարողացել ենք փոքր-ինչ օգտակար լինել այս համայնքի բնակիչներին եւ մեր երկրին»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:25 | 21.04.16 | Новости | 5941
Фонд охраны окружающей среды и культурных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС завершили очередную совместную программу по налаживанию водоснабжения в сельских общинах.
Община Паруйр Севак Араратского марза обеспечена системой круглосуточного водоснабжения. В селе построен водопровод протяженностью 1850 м, установлены узлы учета воды.
На церемонии запуска системы присутствовали гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян, основатель фонда FPWC Рубен Хачатрян, глава общины Паруйр Севак Эдуард Степанян и жители общины.
«Развитие инфраструктуры в марзах не просто важное, а необходимое условие нашего прогресса. Возможно, строительство роскошных столиц характерно для разных стран. У нас же экономическая и социальная поляризация не может иметь оправданий. Рядом с представительными городами нам необходимо иметь обеспеченные хотя бы элементарными условиями села. Данная программа частично решает этот вопрос. Приятно видеть, что при двустороннем сотрудничестве мы смогли быть полезны жителям нескольких сел и нашей стране», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.