Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը
Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը մասնակցել է ԵԱՀԿ-ում Գերմանիայի նախագահության շրջանակում անցկացվող «Փոխկապակցում ի նպաստ առեւտրի ու ներդրումների» բիզնես համաժողովին:
«Ucom ընկերության ներկայացուցիչները ոչ միայն մասնակցել են այդ վարկանիշային եւ բարձրակարգ համաժողովին, այլեւ միեւնույն հարթակում, ներկայացնելով Հայաստանը, հանդես են եկել ելույթով եւ քննարկել գլոբալ կարեւորության խնդիրներ այնպիսի անվանի կազմակերպությունների հետ, ինչպիսիք են Google-ը, Alcatel-Lucent-ը, Օքսֆորդի համալսարանը, Deutsche Telekom-ը եւ այլ հայտնի հաստատություններ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Տվյալների ազատ փոխանցումը կարեւոր եւ արդիական խնդիր է ոչ միայն Հայաստանի, այլեւ ամբողջ ԵԱՀԿ տարածաշրջանի համար: Մեր երկիրը բավականին մեծ փորձ ունի որպես հաղորդակցության եւ տվյալների փոխանցման տարանցիկ գոտի: Այժմ էլ Հայաստանը հանդիսանում է Եվրոպայից դեպի Մերձավոր Արեւելք, կապի ապահովման եւ տվյալների փոխանցման հիմնական երկիր: Միեւնույն ժամանակ, մենք պարբերաբար նոր ուղիներ եւ լուծումներ ենք փնտրում թվային հաղորդակցության զարգացման եւ նոր հնարավորությունների ստեղծման ուղղությամբ»,- ասել է Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:

Ucom Development Director Aleksandr Yesayan
Ucom Development Director Aleksandr Yesayan participated in the Connectivity for Commerce and Investment Business Conference held in the framework of the OSCE German Chairmanship.
“Ucom representatives not only participated in this qualifying and high-level conference, but also delivered a speech on that platform, representing Armenia, and discussed issues of global importance with such renowned organizations as Google, Alcatel-Lucent, Oxford University, Deutsche Telecom,” informs the press release from Ucom.
“Free data transfer is an important and relevant issue both in Armenia and the entire OSCE region. Our country is rather experienced as a transit zone for communication and data transfer. At present, Armenia is the main place of connection and data transfer between Europe and the Middle East. However, we continue to search for new directions and solutions to develop digital communication and create opportunities,” said Ucom Development Director Aleksandr Yesayan.