11:59 | 24.05.16 | Նորություններ | 9254
Մայիսի 24-ին «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի վաճառքի եւ սպասարկման սրահում տեղի է ունեցել «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-առավել հնարավորություններ» լրագրողների ամենամյա 5-րդ մրցույթի հայաստանյան փուլի արդյունքների ամփոփումը։
«Մեր օրերում շատ է կարեւորվում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դերը տարբեր ոլորտներում, ուստի ոչ միայն անհրաժեշտ, այլ շատ կարեւոր է լրագրողների կողմից նորագույն տեխնոլոգիաների վերաբերյալ ճշգրիտ տեղեկատվության եւ մեկնաբանությունների տրամադրումը։ Հուսանք մեր լրագրողների նյութը կամ նյութերը այս տարի եւս կհաղթեն երկրորդ փուլում եւ նրանք հնարավորություն կստանան այցելելու Չինաստան եւ ծանոթանալու տեխնոլոգիական միջազգային նորույթներին»-նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Մրցույթի բոլոր մասնակիցները պարգեւատրվել են «Ռոստելեկոմի» սմարթբոքսերով՝ երեք ամսվա անվճար բաժանորդային վճարով։
Միջոցառման ընթացքում պատվոգրեր են հանձնվել առաջին փուլի բոլոր մասնակիցներին, իսկ առավելագույն միավորներ վաստակած մասնակիցները ստացել են հնարավորություն՝ երկրորդ փուլում մրցելու ռուսաստանյան հաղթող լրագրողների հետ:

11:59 | 24.05.16 | Новости | 9306
24 мая в салоне продаж и обслуживания «Ростелеком» в Армении были подведены итоги первого тура пятого журналистского конкурса «Технологии для жизни: больше возможностей».
«В наши дни роли информационных технологий придается большое значение в разных сферах, так что необходимо, чтобы журналисты предоставляли точную информацию и комментарии относительно новейших технологий. Будем надеяться, что материал или материалы наших журналистов в этом году снова победят на втором этапе, и они получат возможность посетить Китай и ознакомиться с мировыми технологическими новинками», - сказал генеральный директор «Ростелекома» в Армении Айк Фарамазян.
Все участники конкурса были награждены смартбоксами «Ростелеком», и первые три месяца будут освобождены от абонентской платы.
В ходе мероприятия были вручены грамоты всем участникам первого тура, а конкурсанты, набравшие большее количество очков, будут соревноваться с победителями российского этапа.
В первом туре наибольшее количество очков набрали журналисты Анна Кешишян («Не выбрасывайте корки картофеля», телеканал «Арарат»), Вануи Авакян («Армения стала серьезным конкурентом в платформе международных информационных технологий», телеканал «Еркир Медиа»), Инна Верлинская («Новые ArmTab и Armphone вскоре появятся на армянском рынке»,  агентство «Арка»).