11:59 | 24.05.16 | Նորություններ | 9254
Մայիսի 24-ին «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի վաճառքի եւ սպասարկման սրահում տեղի է ունեցել «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-առավել հնարավորություններ» լրագրողների ամենամյա 5-րդ մրցույթի հայաստանյան փուլի արդյունքների ամփոփումը։
«Մեր օրերում շատ է կարեւորվում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դերը տարբեր ոլորտներում, ուստի ոչ միայն անհրաժեշտ, այլ շատ կարեւոր է լրագրողների կողմից նորագույն տեխնոլոգիաների վերաբերյալ ճշգրիտ տեղեկատվության եւ մեկնաբանությունների տրամադրումը։ Հուսանք մեր լրագրողների նյութը կամ նյութերը այս տարի եւս կհաղթեն երկրորդ փուլում եւ նրանք հնարավորություն կստանան այցելելու Չինաստան եւ ծանոթանալու տեխնոլոգիական միջազգային նորույթներին»-նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Մրցույթի բոլոր մասնակիցները պարգեւատրվել են «Ռոստելեկոմի» սմարթբոքսերով՝ երեք ամսվա անվճար բաժանորդային վճարով։
Միջոցառման ընթացքում պատվոգրեր են հանձնվել առաջին փուլի բոլոր մասնակիցներին, իսկ առավելագույն միավորներ վաստակած մասնակիցները ստացել են հնարավորություն՝ երկրորդ փուլում մրցելու ռուսաստանյան հաղթող լրագրողների հետ:

The results of the Armenian round of the 5th annual Technology for Life – Internet at Speed of Light contest were summed up on May 24 at the sales and service center of Rostelecom Armenia.
“Information technologies play a very significant role in various spheres nowadays, thus it’s not just necessary but very important for the journalists to provide clear data and comments on new technologies. We hope that our journalists’ articles will win the second round this year too, and they will be able to visit China and get familiar with international technological innovations,” noted Hayk Faramazyan, General Director of GNC-ALFA CJSC.
All participants of the contest were gifted Rostelecom smartphones with 3-month free subscription.
During the event, all participants of the first round were awarded certificates, and the participants with the most points qualified for the second round, where they will compete against the winners of the Russian round.
The journalists who earned the most points for their works in the first round were Anna Keshishyan (“Don’t throw away potato peelings”, Ararat TV), Vanuhi Avagyan (“Armenia becomes a tough competitor on the international IT platform”, Yerkir Media TV), and Inna Verlinskaya (“New ArmTab and Armphone to soon debut on Armenian market”, Arka news agency).