11:27 | 06.07.16 | Նորություններ | 9341
Օրերս աշխատանքային այցով Երեւան էին ժամանել Էրիքսոն ընկերության տնօրենի ավագ տեղակալ, վաճառքի տնօրեն Յան Վայերբայը, ընկերության Եվրասիայի տարածաշրջանի 11 երկրների (ներառյալ՝ Բելառուսը, Ուկրաինան, Մոնղոլիան, Հայաստանը) հաճախորդների բաժնի ղեկավար Վոյչեկ Բայդան եւ Հյուսիսային Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի բաժնի ղեկավար Փիթեր Լորինը:
Ucom-ի 4G+ ցանցի ներդրումն իրականացնում է Ericsson-ը: Համատեղ աշխատանքների մեկնարկի մասին հայտարարվել է մարտ ամսին, եւ երկու ընկերությունները ծրագրի իրականացման ավարտին են մոտենում:
Ericsson ընկերության բարձրաստիճան ներկայացուցիչների խոսքով՝ Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկան համաշխարհային չափանիշներով համարվում է զարգացած: Նրանք ոգեւորված են, որ հայաստանյան Ucom ընկերությանն են տրամադրում այնպիսի առաջատար շուկաներում ներդրված մի տեխնոլոգիա, ինչպիսիք են Հյուսիսային Ամերիկայի, Կորեայի, Ճապոնիայի, Չինաստանի որոշ հատվածների, եւ անշուշտ՝ եվրոպական որոշ երկրների հեռահաղորդակցության շուկաները:
Խոսելով հայաստանյան լանդշաֆտի ու դրա հետ կապված «Ericsson Ռադիո Լուծում» համակարգի ներդրման բարդությունների մասին՝ Վոյչեկ Բայդան համոզմունք է հայտնել, որ բավականին հեշտությամբ կարող են ցանցի լավ ծածկույթ ու լավ հզորություն ապահովել Հայաստանում Ucom-ի բաժանորդների համար՝ անկախ նրանից, թե նրանք քաղաքում են, փոքր գյուղում, թե սարերում, քանի որ նրա կարծիքով Ասիայի որոշ խիստ բարձրադիր լեռնային շրջաններում եւ Աֆրիկայի անապատներում ցանցի ներդրման բարդություններն անհամեմատ ավելի շատ են:
«Մենք ժամանել ենք այստեղ Ucom ընկերության հաջողության մասը կազմելու նպատակով, այն պահին, երբ ընթացքի մեջ է այդ ընկերության կողմից հաջորդ սերնդի ցանցի գործարկումը: Ericsson-ում մենք տրամադրում ենք վերջին տեխնոլոգիական լուծումները, որոնք կյանքի կկոչեն այս ցանցը, ընդ որում ոչ միայն 3G-ն ու 4G-ն, այլեւ բարձր կարգի LTE-ն, որտեղ օգտագործվում են կրիչների ագրեգացման տեխնոլոգիան ու օդային ալեհավաքները, այսինքն՝ մեր ընկերության ամենավերջին ու լավագույն արտադրանքը»,- ասել է Փիթեր Լորինը:
«Սեպտեմբերին բոլորս ականատես կլինենք այն բանի, թե ինչպես կարելի է համաշխարհային մակարդակի որակյալ ծառայություններ մատուցող հայկական ընկերություն ունենալ Հայաստանում: Մեր տեխնիկական աշխատակազմը շատ պատրաստված է, այս ամբողջ ընթացքում միայն պրոֆեսիոնալիզմով են զարմացրել իրենց միջազգային գործընկերներին: Կարող եմ գոհունակությամբ ասել, որ մեր տեխնիկական անձնակազմի շնորհիվ է, որ հետխորհրդային երկրների մեջ Հայաստանն առաջինն է ներդնում այս տեխնոլոգիական ոլորտի նորագույն լուծումը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

11:27 | 06.07.16 | Новости | 9377
На днях в Ереван с рабочим визитом прибыли старший заместитель директора компании Ericsson, директор по продажам Ян Вайербай, глава отдела 11 стран (включая Беларусь, Украину, Монголию и Армению) Евразийского региона той же компании Войчек Байда и глава регионального подразделения Северной Европы и Центральной Азии Питер Лорин.
Именно компании Ericsson, представленной в 180 странах мира, выпала честь внедрения технологии 4G+ в сети компании Ucom. О запуске совместных работ было объявлено в марте, а теперь обе компании подходят к завершающей стадии реализации проекта.
По словам высокопоставленных представителей компании Ericsson, телекоммуникационный рынок Армении по мировому стандарту считается одним из передовых. Они воодушевлены, что предоставляют технологию для армянской компании Ucom, которая внедрена на ведущих рынках таких стран, как Северная Америка, Корея, Япония, некоторые части Китая, и, конечно, на телекоммуникационных рынках некоторых европейских государств.
«Из 11 стран, находящихся под моей прямой ответственностью, это первая, где мы реализуем данное решение. С точки зрения аппаратных средств и программного обеспечения это крайне уникальная технология, которая обеспечивает высокую производительность сети, качество и опыт потребления», - отметил глава отдела Евразийского региона Войчек Байда.
Говоря об особенностях армянского ландшафта и связанных с этим сложностях по внедрению новейшей системы «Радио-решение Ericsson», господин Байда выразил уверенность, что довольно легко смогут обеспечить хорошее покрытие и мощность сети для абонентов Ucom в Армении, вне зависимости от того, находятся ли они в городе, маленькой деревне, или в горах, так как, по его мнению, в некоторых крайне высокогорных районах Азии и пустынях Африки сложностей, связанных с внедрением сети, гораздо больше.
«Мы прибыли сюда для того, чтобы стать частью успеха компании Ucom, в момент, когда она находится в процессе запуска сети нового поколения. Со стороны Ericsson мы обеспечиваем новейшие технологические решения, которые приведут в действие эту сеть, причем не только 3G, 4G, но и LTE высокого класса, где используются технологии агрегации носителей и воздушные антенны, то есть новейшие и наилучшие разработки нашей компании»,- отметил Питер Лорин, глава регионального подразделения Северной Европы и Центральной Азии компании Ericsson.
Гости также выразили большое удовлетворение по работе армянского технического персонала, который профессиональным образом устанавливает и реализует повседневную эксплуатацию оборудования, разработанного международными специалистами.
«В сентябре мы все станем свидетелями того, как умеет армянская компания предоставлять глобального уровня качественные услуги в Армении. Наш технический персонал очень подготовлен, в течение всего этого времени они удивляли своих зарубежных партнеров исключительным профессионализмом. Я могу с удовлетворением отметить, что именно благодаря нашему техническому составу из всех стран постсоветского периода Армения первая внедряет это новейшее технологическое решение», - отметил Айк Есаян, главный исполнительный директор компании Ucom.