13:15 | 06.07.16 | Նորություններ | 5698
Հուլիսի 1-ին ավարտվել է միջին տարիքի քաղաքացիների համակարգչային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված հերթական դասընթացը, որն անցկացվում էր Հայաստանում իրականացվող «Азбука Интернета» նախագծի շրջանակում։
Միջին եւ բարձր տարիքի ուսանողների համար նախատեսված երկրորդ դասընթացի տեւողությունը 12 դասաժամ էր, խմբում ընդգրկված էր 60-75 տարեկան տասնվեց մասնակից, որոնք ավարտին ստացել են նաեւ հավաստագրեր։
««Ռոստելեկոմ»-ը շատ է կարեւորում այս նախագծի իրականացումը Հայաստանում, եւ առաջիկայում դասընթացները կշարունակվեն՝ հաշվի առնելով գրանցվողների ակտիվությունը։ Կարող ենք փաստել, որ նախագիծը կայացել է եւ շնորհիվ ստացած գիտելիքների՝ մասնակից տարեց ուսանողները հետագայում նորանոր հաջողություններ են գրանցում»,- նշել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» հանրային կապերի բաժնի ղեկավար Սիրանուշ Գյուրջինյանը։

13:15 | 06.07.16 | News | 4869
Computer literacy improvement training for the middle aged finished on July 1 that was being held in Yerevan within “Internet alphabet” program.
The second training for middle aged and elderly students was 12 hours.  60-75 year old 16 participants were included in the class that got certificates upon graduation.
“Rostelecom attaches importance to the implementation of this program in Armenia and plans to continue the training taking into account the activity of participants. We have to admit that the project was a success and the elderly will reach new success thanks to the knowledge they have got”, said Head Rostelecom Armenia PR Department Siranush Gyurjinyan.