13:15 | 06.07.16 | Նորություններ | 5698
Հուլիսի 1-ին ավարտվել է միջին տարիքի քաղաքացիների համակարգչային գրագիտության բարձրացմանն ուղղված հերթական դասընթացը, որն անցկացվում էր Հայաստանում իրականացվող «Азбука Интернета» նախագծի շրջանակում։
Միջին եւ բարձր տարիքի ուսանողների համար նախատեսված երկրորդ դասընթացի տեւողությունը 12 դասաժամ էր, խմբում ընդգրկված էր 60-75 տարեկան տասնվեց մասնակից, որոնք ավարտին ստացել են նաեւ հավաստագրեր։
««Ռոստելեկոմ»-ը շատ է կարեւորում այս նախագծի իրականացումը Հայաստանում, եւ առաջիկայում դասընթացները կշարունակվեն՝ հաշվի առնելով գրանցվողների ակտիվությունը։ Կարող ենք փաստել, որ նախագիծը կայացել է եւ շնորհիվ ստացած գիտելիքների՝ մասնակից տարեց ուսանողները հետագայում նորանոր հաջողություններ են գրանցում»,- նշել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» հանրային կապերի բաժնի ղեկավար Սիրանուշ Գյուրջինյանը։

13:15 | 06.07.16 | Новости | 5697
Очередной курс повышения компьютерной грамотности среди граждан среднего возраста, который прошел в рамках проекте «Азбука Интернета», завершился в Армении 1 июля.
Второй курс, рассчитанный на людей среднего и старшего возраста, состоял из 12 занятий. В группу вошли 16 участников в возрасте 60-75 лет, которые по завершении курса получили сертификаты.
««Ростелеком» придает большую значимость осуществлению проекта в Армении, и в будущем курсы продолжатся, учитывая активность регистрирующихся. Мы можем констатировать, что проект состоялся, и благодаря полученным знаниям пожилые студенты фиксируют новые успехи», - отметила глава отдела по связям с общественностью «Ростелеком» Сирануш Гюрджинян.