09:11 | 08.07.16 | Նորություններ | 5542
«Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամի նախաձեռնությամբ, ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր գործընկերությամբ հունիսի 18-ից հուլիսի 7-ը կայացել է «Ազգային պատկերասրահ» միջազգային երաժշտական փառատոնը:
«Սերունդներին ոգեղեն սնունդ մատուցելն ամենագրագետ ռազմավարությունն է: Այն ձեւավորում է մարդու զգայական ներքնաշխարհը, ստիպում գեղեցիկ մտածել եւ վեհ նպատակներ ունենալ: Փորձեք երաժշտության միջոցով ունկնդրին ներկայացնել մարդկային բոլոր ապրումները. սերը, հուզմունքը, անգամ՝ զայրույթը... Միեւնույնն է՝ ընդամենը յոթ նոտայի միջոցով փոխանցվող ստեղծագործությունը կատարյալ է լինելու: Ուզում եմ հավատալ, որ փառատոնն այս տարի եւս ծառայեց համամարդկայինը գնահատելու՝ իր նպատակին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Որպես գլխավոր գործընկեր՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը փառատոնին աջակցում է 2006-ից: Ամենամյա փառատոնի կազմակերպման նպատակով ընկերությունն այդ ընթացքում հատկացրել է 119.5 մլն դրամ:

09:11 | 08.07.16 | Новости | 5594
По инициативе культурного фонда «Галерея искусств», при поддержке Министерства культуры Армении и генеральном партнерстве ВиваСелл-МТС, с 18 июня по 7 июля состоялся международный музыкальный фестиваль «Национальная галерея».
«Предоставление поколениям духовной пищи – самая грамотная стратегия. Она формирует внутренний мир человека, заставляет думать красиво и ставить перед собой высокие цели. Попытайтесь передать слушателю все человеческие чувства через музыку: любовь, волнение, даже злость…Все равно, передаваемое с помощью семи нот произведение будет совершенным. Хочется верить, что и в этом году фестиваль послужил своей цели – ценить общечеловеческое», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Как главный партнер ВиваСелл-МТС оказывает фестивалю поддержку с 2006 года. На организацию ежегодного фестиваля за этот период компания потратила 119,5 млн драмов.