11:28 | 18.08.16 | Նորություններ | 6332
«Մայքրոսոֆթ»-ի հայաստանյան գրասենյակը կազմակերպում է MS Office Suite դասընթացներ՝ Էջմիածնում գործող «Մեր տունը» կազմակերպության 18-ից 24 տարեկան ծնողազուրկ եւ անապահով աղջիկների համար:
Աղջիկները կսովորեն Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote եւ մեկ այլ ծրագիր իրենց ընտրությամբ: Դասընթացը կանցկացվի ամեն ուրբաթ՝ մի քանի շաբաթվա ընթացքում: Դասընթացի ավարտին աղջիկները կստանան պաշտոնական ավարտական վկայական, որը կարող են ընդգրկել իրենց ռեզյումեների մեջ եւ ներկայացնել աշխատանքի համար հարցազրույցի ներկայանալիս:
««Մայքրոսոֆթ»-ի առաքելությունն է հզորացնել յուրաքանչյուր ուսանողի՝ ամբողջ աշխարհում հասնել իրենց ներուժին եւ մենք ուրախ ենք, որ կկարողանանք անել դա «Մեր տան» անհավանական աղջիկների համար: Դասըթացները նրանց կտան խորը գիտելիքներ MS Office Suite Products-ի եւ զուգորդված «Մեր տունը» ընձեռած կրթական հնարավորությունների հետ, թույլ կտան նրանց ընտրել իրենց սեփական ուղին կյանքում եւ ի վերջո կդառնան անկախ, ինքնուրույն կանայք: Մենք ունենք իսկապես ոգեւորիչ երիտասարդ աղջիկների մի սերունդ, եւ դա մեր առավելությունն է: Հիմնական նպատակն է խրախուսել եւ հնարավորություն տալ նրանց դառնալ ավելին, քան նրանք կարող են լինել»,- նշել է «Մայքրոսոֆթ»-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն  Լիանա Կորկոտյանը:
«Մեր տունը» ՀԿ-ի գործադիր տնօրեն Տիգրանուհի Կարապետյանն իր հերթին ասել է, որ Microsoft Office-ի ուսուցումն այսօր կարիերայի կարեւոր քայլ է բոլոր երիտասարդ աղջիկների համար.
«Դասընթացը մի մեծ ճանապարհ է՝ առավելագույնի հասցնելու նրանց ժամանակը ամառային արձակուրդի ընթացքում: Այս հմտությունների ձեռք բերումը նրանց կդարձնի ավելի արտադրողական եւ վստահ: Մեր աղջիկները ոչ միայն կստանան ուսուցում, այլ նաեւ ավարտական վկայականներ, որը մեծ խթան կհանդիսանա նրանց ռեզյումեների եւ աշխատանքի հեռանկարի համար,- ընդգծել է նա:

11:28 | 18.08.16 | News | 5762
Microsoft Armenia organized MS Office Suite classes for the residents of Mer Doon in Etchmiadzin, orphan girls and girls from socially disadvantaged families, aged 18-24.
The girls will be learning Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, and one other program of their choice. The course will be taught on Fridays over several weeks’ time.  At the conclusion of the training, the girls will receive an official certificate of completion, which they can include in their resumes and present at job interviews.
“Our mission at Microsoft is to empower every student around the world to reach their potential and we're delighted to be able to do so for the incredible young ladies at Mer Doon. The training sessions will give them in depth knowledge of MS Office Suite Products and, coupled with the educational opportunities provided by Mer Doon, allow them to choose their own paths in life and ultimately become independent, self sufficient career women. We have a generation of truly inspiring young women, and it's our privilege and ultimate goal to encourage and enable them to become the most that they can be,” said Liana Korkotyan, Microsoft Armenia’s Country Manager.
Tigranuhi Karapetyan, Mer Doon’s Executive Director, stated in her turn that Microsoft Office training is an important career step for all young people today, and especially for girls.
“The course is a great way to maximize their down time during summer vacation.  Having these skills will make them more productive and confident.  Not only are our girls receiving training, but they will also receive certificates of completion, which will give a big boost to their resumes and job prospects,” she stressed.