11:03 | 31.08.16 | Նորություններ | 13894
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» աշխատակիցներն ու ղեկավարները Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքում մասնակցել են Հասրաթյանների կիսակառույց տան շինարարությանը:
Կազմակերպությունների հնգամյա համագործակցության արդյունքում Հայաստանի բոլոր մարզերում աջակցություն է ստացել 134 ընտանիք: Սյունիքի մարզում ծրագրից օգտվել է 4 ընտանիք:
«Բոլորն էլ իրենց կյանքում ունենում են խնդիրներ, որոնք հաղթահարելու համար անհրաժեշտ են լինում կամք եւ ժամանակ: Երբ մարդիկ զգում են, որ մենակ չեն՝ ավելի վստահ են հաղթահարում դժվարությունները: Այս ծրագիրն ունի երկու նպատակ: Առաջինը՝ երեւացողը, մարդկանց կյանքում դրական փոփոխություն ապահովելն է: Առավել կարեւոր է երկրորդը՝ անտարբերությունը մերժելու ցանկությունը: Կյանքը պահանջում է բաց աչքերով նայել իրականությանը եւ համարժեք արձագանքել իրավիճակին: Եթե ցանկանում ենք լուծված տեսնել խնդիրները, պիտի սովորենք սրտացավ լինել եւ համախմբվել»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բնակարանաշինության ծրագրի համար 2016թ. հատկացրել է մոտ 105 մլն դրամ (2015թ.` 100 մլն դրամ):

11:03 | 31.08.16 | Новости | 13936
Сотрудники и руководители ВиваСелл-МТС и армянского «Домостроительного центра Фулер» приняли участие в строительстве недостроенного дома в общине Горис Сюникского марза.
В результате пятилетнего сотрудничества компаний помощь получили 134 семьи из разных марзов Армении. В Сюникском марзе бенефициарами программы стали 4 семьи.
«У всех в жизни бывают проблемы, которые можно преодолеть только с помощью воли и времени. А когда люди чувствуют, что не одиноки, они легче преодолевают трудности. У этой программы две цели. Первая – очевидная: обеспечить в жизни людей положительные перемены. Но важнее вторая – желание отвергнуть безразличие. Жизнь требует смотреть на действительность открытыми глазами и адекватно реагировать на ситуацию. Если мы хотим решать проблемы, нам нужно научиться заботиться о других и объединяться», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
ВиваСелл-МТС выделил на домостроительную программу 2016 года порядка 105 млн драмов (100 млн в 2015 г.)