17:16 | 01.09.16 | Նորություններ | 18628
Beeline-ը հայտարարում է կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում Հայկ Կարապետյանի նշանակման մասին: Նա կփոխարինի Արթուր Գրիգորյանին, որը ընկերությունում ղեկավարել է տվյալ ուղղությունը վերջին երկու տարիների ընթացքում։
Հայկ Կարապետյանն ավելի քան 10 տարի աշխատել է հեռահաղորդակցության ոլորտում, մասնավորապես՝ ֆինանսական ծառայությունների, դիստրիբուցիայի ուղիների զարգացման եւ IT ուղղվածություն ունեցող տարբեր միջազգային ընկերություններում։
«Ողջունում եմ Հայկին մեր ընկերությունում, հաջողություն եմ մաղթում նրան եւ կոմերցիոն տնօրինության ողջ թիմին կապի ծառայությունների շուկայում մեր դիրքերի ամրապնդման հարցում։ Թվային տրանսֆորմացիայի ընթացքում մենք պլանավորում ենք մշակել նոր ինովացիոն լուծումներ, որոնք մեր ծառայությունները կդարձնեն ավելի պարզ եւ հարմար։ Համոզված եմ, որ Հայկի գիտելիքները եւ փորձը մեզ կօգնեն առավել արդյունավետ իրականացնել ընկերության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրերը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Ուրախ եմ միանալ Հայաստանում Beeline-ի թիմին եւ ղեկավարել երկրում խոշորագույն օպերատորի կարեւորագույն բաժիններից մեկը։ Շատ հետաքրքիր է աշխատել մի ընկերությունում, որը շարունակաբար փորձում է կատարելագործվել եւ դառնալ ավելի նորարար բոլոր բնագավառներում։ Հավատացած եմ, որ Beeline-ի պրոֆեսիոնալ թիմի հետ միասին մենք կիրականացնենք բազմաթիվ ծրագրեր՝ ուղղված նոր ծառայությունների ստեղծմանը եւ էլ ավելի կամրապնդենք ընկերության դիրքերը հեռահաղորդակցության շուկայում»,- նշել է Հայկ Կարապետյանը։

17:16 | 01.09.16 | Новости | 18728
Beeline объявляет о назначении Айка Карапетяна на должность Коммерческого директора компании. На этом посту он сменит Артура Григоряна, который возглавлял функцию на протяжении последних двух лет.
Айк Карапетян более 10 лет работал в сфере телекоммуникаций в ряде международных компаний по направлениям IT, финансовых услуг и развития каналов дистрибуции.
«Приветствую Айка в нашей компании и желаю ему и всей команде Коммерческой дирекции успехов в укреплении наших позиций на рынке услуг связи. На пути цифровой трансформации мы планируем разработать новые инновационные решения, которые сделают пользование нашими услугами более простым и удобным для клиентов. Уверен, что опыт и знания Айка помогут нам в достижении этих стратегических целей», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Я рад присоединится команде Beeline в Армении и возглавить одно из подразделений крупнейшего оператора в стране. Для меня очень интересна работа в компании, которая постоянно стремится к совершенствованию и инновациям во всех сферах. Вместе с профессиональной и сильной командой Beeline мы реализуем множество проектов по развитию новых услуг и сервисов и укрепим позиции компании на рынке телекоммуникаций в стране», - отметил Айк Карапетян.
Айк Карапетян получил высшее образование в Московском государственном техническом университете им. Н.Э. Баумана по специальности «IT и телекоммуникации». В числе достижений Айка - реализация многочисленных проектов по запуску финансовых услуг и дистанционных сервисов в сфере телекоммуникаций в Армении и России.