10:00 | 03.10.16 | Նորություններ | 17769
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ամփոփել են «Այլընտրանքային էներգիա» նախագծի շրջանակում համատեղ իրականացրած հերթական ծրագրի արդյունքները՝ Լոռու մարզի «Գուգարք» մանկապատանեկան ճամբարում տեղադրվել է արեւային ջրատաքացուցիչ։
«Անհրաժեշտ է երեխաներին եւ երիտասարդներին ծանոթացնել շրջակա միջավայրի պահպանմանն ուղղված տեխնոլոգիաներին, դրանց կիրառման կարեւորությանը եւ օգտավետությանը: Ցանկացած ոլորտում խնդիրների լուծման համար պետք է առավել պատասխանատու, նորարար եւ այլընտրանքային ուղիներ փնտրել` ելնելով ոչ միայն սեփական շահից, այլեւ` հոգ տանելով շրջապատի բարօրության մասին»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Համակարգի գործարկումը ճամբարի խոհանոցում տաք ջրամատակարարում կապահովի ողջ տարվա ընթացքում՝ բացառապես արեւային ջրատաքացուցիչի միջոցով:

10:00 | 03.10.16 | Новости | 17844
Фонд защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС подвели итоги очередного начинания в рамках проекта «Альтернативная энергия»: в детско-юношеском лагере «Гугарк» в Лорийском марзе установлен солнечный водонагреватель.
«Необходимо знакомить детей и молодежь с технологиями, направленными на защиту окружающей среды. Во всех сферах следует искать ответственные и инновационные решения для решения существующих проблем, думая не только о собственных интересах, но и о сохранности природы», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Благодаря внедрению новой системы в течение всего года лагерь «Гугарк» будет обеспечиваться горячей водой исключительно благодаря солнечной энергии.