17:51 | 21.10.16 | Նորություններ | 13480
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ու հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» համատեղ ջանքերով «Այբ» դպրոցում այսօր մեկնարկել են հեռահար ուսուցման փորձնական դասընթացները Երեւանի եւ մարզային դպրոցների միջեւ:
«Ռոստելեկոմի» ՎԵԲ-Կոնֆերանս տեսազանգ ծառայության կիրառմամբ «Այբ» դպրոցից միաժամանակ կապ է հաստատվել Կապանի Լեռնաձոր գյուղի, Սեւանի թիվ 1 եւ Իջեւանի թիվ 5 դպրոցների հետ։
«Նոր տեխնոլոգիաների մուտքը մեր առօրյա արդեն իրողություն է, եւ «Ռոստելեկոմը» շարունակական ծրագրեր է իրականացնում տարբեր բնագավառներ՝ այդ թվում նաեւ կրթության ոլորտ նոր գերարագ տեխնոլոգիաների ներդրման ուղղությամբ»,- նշել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

17:51 | 21.10.16 | Новости | 13550
Совместными усилиями министерства образования и науки Армении и компании «Ростелеком» в школе «Айб» сегодня стартовал экспериментальный курс дистанционного обучения между школами Еревана и регионов.
«С применением услуги «Ростелекома» по осуществлению видеозвонков «ВЕБ-конференция» из школы «Айб» была установлена связь со школами села Лернадзор Капана, севанской школой N1 и иджеванской школой N5.
«Вход новый технологий в нашу повседневную жизнь – уже факт,  и «Ростелеком» осуществляет программы по внедрению новых сверхскоростных технологий в разные сферы жизни, в том числе и образование», - отметил гендиректор «Ростелеком» Айк Фарамазян.
Курсы дистанционного обучения между школами Еревана и регионов будет носить продолжительный характер.