17:51 | 21.10.16 | Նորություններ | 13480
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ու հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» համատեղ ջանքերով «Այբ» դպրոցում այսօր մեկնարկել են հեռահար ուսուցման փորձնական դասընթացները Երեւանի եւ մարզային դպրոցների միջեւ:
«Ռոստելեկոմի» ՎԵԲ-Կոնֆերանս տեսազանգ ծառայության կիրառմամբ «Այբ» դպրոցից միաժամանակ կապ է հաստատվել Կապանի Լեռնաձոր գյուղի, Սեւանի թիվ 1 եւ Իջեւանի թիվ 5 դպրոցների հետ։
«Նոր տեխնոլոգիաների մուտքը մեր առօրյա արդեն իրողություն է, եւ «Ռոստելեկոմը» շարունակական ծրագրեր է իրականացնում տարբեր բնագավառներ՝ այդ թվում նաեւ կրթության ոլորտ նոր գերարագ տեխնոլոգիաների ներդրման ուղղությամբ»,- նշել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

Trial distant learning courses for schools in Yerevan and marzes were launched today at Ayb School owing to the joint efforts of the Ministry of Education and Science of Armenia and Rostelecom Armenia.
Ayb School established simultaneous connection with the Lernadzor village school in Kapan, School N1 in Sevan and School N5 in Ijevan, using Rostelecom’s web-conference service.
“The presence of new technologies in our lives is a reality now, and Rostelecom implements continuous projects of introduction of new, fast technologies into various spheres, including education,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.