16:46 | 02.11.16 | Նորություններ | 13586
Օրերս Ծովագյուղի Մուրացանի անվան միջնակարգ դպրոցի եւ Սեւանի Խաչատուր Աբովյանի անվան ավագ դպրոցի «Արմաթ» ինժեներական խմբակ-լաբորատորիաների սաները հյուրընկալել էին նախագծի պատասխանատուներին Ucom ընկերությունից եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԻՏՁՄ):
Շրջայցի ժամանակ «Արմաթի» սաները ցուցադրել են այն ամենը, ինչ սովորել են մոտ մեկ տարվա ընթացքում: Երեխաները հմտացել են «Աղվես» եւ «Կրիա» ծրագրերի օգնությամբ խաղեր ստեղծելու, մուլտֆիլմեր պատրաստելու, մաթեմատիկական հաշվարկներ իրականացնելու մեջ: Նրանցից ոմանք մասնակցել են նաեւ Դիջիթեք Էքսպոյի շրջանակներում անցկացվող ջրային սարքերի ցուցադրությանը, որտեղ ներկայացրել են իրենց իսկ ձեռքով պատրաստված նավը:
«Մասնակցել ենք «Բաց խաղ» առաջնությանը եւ հասել ենք երրորդ փուլ»,- նշում է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաներից մեկի սան Խաչիկ Առաքելյանը:
«Շրջայցի ընթացքում պարզ երեւաց Ucom ընկերության ներդրումների արդյունքը կրթության ոլորտում: Ամենահզոր ուժը մեր հայրենիքի ապագա ինժեներն է, շինարարը, բժիշկը, կամ ցանկացած այլ մասնագետ, ով կրթված է ու իր գիտելիքները ծառայեցնում է հանուն սեփական երկրի բարօրության»,- ասել է Ucom ընկերության բրենդի զարգացման եւ հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Աշոտ Բարսեղյանը:
ԻՏՁՄ-ի եւ Ucom ընկերության միջեւ ստորագրված համագործակցության հուշագրի համաձայն՝ Ucom-ը ներդրումներ է կատարում, որպեսզի Հայաստանի 9 մարզերում բացվեն «Արմաթ» անվանումը կրող շուրջ 70 ինժեներական խմբակ-լաբորատորիաներ։

16:46 | 02.11.16 | Новости | 13688
На днях учеников средней школы им. Мурацана в Цовагьюхе и старшей школы им. Хачатура Абовяна в Севане посетили ответственные за проект “Армат” представители компании Ucom и Союза компаний информационных технологий (СКИТ).
Во время визита ученики лабораторий “Армат” продемонстрировали все то, чему научились меньше, чем за год. Дети приобрели навыки в создании игр, мультфильмов и в проведении математических рассчетов при помощи программ “Лиса” и “Черепаха”. Некоторые из них приняли участие в выставке водных инсталляций, проводимой в рамках DigiTech Expo, где они представили собственноручно построенный кораблик.
“Мы приняли участие в чемпионате «Open Game» и дошли до третьего тура”, - отметил студент инженерной лаборатории “Армат” Хачик Аракелян.
“Во время визита явным образом отобразился результат инвестиции компании Ucom в сферу образования. Самой мощной силой нашей родины является будущий инженер, строитель, врач или представитель любой другой профессии, который образован и использует свои знания во имя благосостояния нашей страны”, - сказал руководитель отдела по развитию бренда и коммуникации компании Ucom Ашот Барсегян.