16:50 | 07.11.16 | Նորություններ | 12517
«Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ նոյեմբերի 6-ին «Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում» անցկացվել է «Բարքեմփ» ոչ ֆորմալ կոնֆերանսը (Չկոնֆերանսը):
«Նոր տեխնոլոգիաներն արդեն իսկ ներխուժել են առօրյա, եւ մեզանից յուրաքանչյուրն իր մասնակցությունը կարող է ունենալ դրանց զարգացման գործում՝ ներկայանալով ու իր գաղափարները կիսելով նման կոնֆերանսների եւ չկոնֆերանսների շրջանակում։ «Ռոստելեկոմ»-ի տեխնոլոգիաները նորագույններից են, որովհետեւ մենք կարեւորում ենք յուրաքանչյուր նոր լուծում, նոր տեխնոլոգիա եւ նոր գաղափար։ Այստեղ՝ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում, այդ ամենն իրագործելու համար անհրաժեշտ է միայն ցանկություն եւ ձգտում։ Սա արդեն իսկ իրողություն է, եւ VTC-ն իր գործիքակազմով հնարավորություններ են ստեղծվում բազմաթիվ տեխնոլոգիական գաղափարների եւ լուծումների զարգացման համար»,- ասել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Բարքեմփի կազմակերպչական աշխատանքներում ներգրավվել է նաեւ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը եւ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնը:

16:50 | 07.11.16 | Новости | 12610
При поддержке «Ростелеком» 6 ноября в «Технологическом центре Ванадзора» прошла неформальная конференция «Баркемп» (неконференция).
«Новейшие технологии уже проникли в наш быт, и каждый из нас может внести свой вклад в их развитие, участвуя и делясь своими идеями на подобных конференциях и неконференциях. Технологии «Ростелеком» - одни из новейших, потому что мы придаем важность каждому новому решению, новой технологии и идее. Здесь, в технологическом центре Ванадзора, для реализации всего этого необходимы только желание и стремление. Это уже свершившийся факт, и VTC своими инструментами предоставляет возможность развить множество технологических идей и решений», - сказал гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
В организации Баркемпа участвовали также фонд «Инкубатор предприятий» и Технологический центр Ванадзора.