15:35 | 30.11.16 | Նորություններ | 13539
Նոյեմբերին «Ռոստելեկոմ» ընկերության մասնագետները հայաստանյան մի շարք բուհերի ուսանողների համար դասախոսություննե են կարդացել:
Ուսանողների հետ քննարկվող թեմաները ներառել են ոչ միայն հեռահաղորդակցության ոլորտի տարբեր ուղղություններ՝ ցանցեր եւ ցանցային տեխնոլոգիաներ, թվային տեխնոլոգիաներ եւ կապի օպտիկական գծեր, այնպես էլ մի շարք այնպիսի  կարեւոր ուղղություններ, ինչպիսիք են անձնակազմի համալրումը, հարցազրույցներին ճիշտ ներկայանալը, աշխատանքի իրավունքը եւ այլն:
Ընկերությունն արդեն իսկ իրականացրել է ուսուցում-քննարկումներ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) եւ Հայաստանի ճարտարապետության եւ շինարարության պետական համալսարաններում:
Առաջիկայում դասախոսություններ են նախատեսվում Երեւանի Վ․Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական եւ Երեւանի պետական ճարտարապետաշինարարական  համալսարաններում։

15:35 | 30.11.16 | News | 12731
Experts from Rostelecom conducted lectures for students of several Armenian universities in November.
The topics discussed with students included not only various directions of the telecommunications sector – networks and network technologies, digital technologies and optic connection lines – but also a range of important issues such as personal growth, correct self-presentation at job interviews, the right to work, and others.
The company already held classes-discussions at Russian-Armenian (Slavonic) University and Yerevan State University of Architecture and Construction.
In the near future Rostelecom experts will give lectures at Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences, and National University of Architecture And Construction of Armenia.