17:12 | 14.12.16 | Նորություններ | 15243
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցությամբ իրականացվող «Ջրամատակարարման բարելավում» ծրագրի շրջանակում՝ Վայոց Ձորի Գնիշիկ գյուղն ամբողջությամբ ապահովվել է շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ։
«Այս գյուղը մեկն է համատեղ ծրագրում ընդգրկվածներից, որտեղ մենք փորձել ենք առկա խնդիրները լուծել քայլ առ քայլ: Մեկ տարի առաջ այստեղ կարգավորվել է տարածքի լուսավորության հարցը, այսօր արդեն՝ խմելու ջրի: Գյուղական ենթակառուցվածքների զարգացումը եղել եւ մնում է մեր ուշադրության կենտրոնում: Դա կարեւոր է ոչ միայն մեզ համար՝ որպես պատասխանատու մոտեցում որդեգրած կազմակերպություն, այլեւ՝ բնակիչների, համայնքների ու երկրում զարգացման տեմպեր արձանագրելու համար: Ուրախ եմ տեսնել նաեւ, որ մեր որդեգրած արժեհամակարգը օրինակ է դարձել այլ կազմակերպությունների համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
FPWC-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործակցության արդյունքում 2015թ. գյուղն ապահովվել է նաեւ լուսադիոդային (LED) համակարգով գործող արտաքին լուսավորությամբ։

17:12 | 14.12.16 | Новости | 15347
В рамках программы по улучшению водоснабжения, которая осуществляется при сотрудничестве Фонда охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC), село Гнишик марза Вайоц Дзор полностью обеспечено круглосуточным водоснабжением.
«Это село вместе с другими входит список сел, в которых в рамках совместной программы мы стараемся решать проблемы по очереди. Год назад здесь был решен вопрос освещения, а сегодня уже – питьевой воды. Развитие сельской инфраструктуры было и остается в центре нашего внимания. Это важно не только для нас как компании с ответственным подходом, но и для жителей и общин, с точки зрения достижения темпов развития в стране. Я рад видеть, что наша система ценностей стала примером для других организаций», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В результате сотрудничества (FPWC) в 2015 году село было обеспечено внешним освещением с системой LED.