16:30 | 22.12.16 | Նորություններ | 19359
Beeline-ը եւ Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակն ամփոփել են 2016 թվականի համագործակցության արդյունքները:
Մասնավորապես, անցած համերգաշրջանի ընթացքում քառյակը հանդես է եկել 10-ից ավելի բարեգործական համերգներով եւ մի շարք վարպետության դասերով, նշանակալի է ռուսական առաջատար փողային երաժիշտների եւ Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստուհի Մարիա Ֆեդոտովայի (ֆլեյտա) ելույթները թիվ 13 երաժշտական գիշերօթիկ դպրոցի սաների համար:
2016թ. ամռանը քառյակը մասնակցել է ՀՀ Մշակույթի նախարարության պատվերով նկարահանված Էդուարդ Միրզոյանի կյանքին եւ ստեղծագործությանը նվիրված փաստավավերագրական ֆիլմի նկարահանումներին: Նոյեմբերին քառյակը մասնակցել է Լիբանանում կայացած կամերային երաժշտության միջազգային «Les Musicales de Baabdath» փառատոնին, որտեղ ներկայացրել է Հայաստանը:
Արդեն դեկտեմբերին քառյակի երաժիշտները թողարկել են երկար սպասված ձայնասկավառակ Էդուարդ Միրզոյանի «Շուշանիկ» մշակումը լարային քառյակի համար, որի իրացումից գոյացած բոլոր միջոցները կուղղվեն արցախցի զինծառայողների ընտանիքների հիվանդ երեխաների բուժմանը:
«Միրզոյանի անվան քառյակի հետ համագործակցությունը մեր ընկերության սոցիալական պատասխանատվության դրսեւորման վառ օրինակներից է, որն ուղղված է ոչ միայն դասական երաժշտության հանդեպ պրոֆեսիոնալիզմի եւ հետաքրքրության պահպանմանը, այլեւ երիտասարդ սերնդին կրթելուն եւ նրանց մշակութային զարգացմանը: Նմանօրինակ ծրագրերով Beeline-ը ձգտում է կյանքն էլ ավելի լավ դարձնել, եւ մենք ուրախ ենք, որ մեր աջակցության շնորհիվ երաժիշտների երիտասարդ սերունդը կարող է զարգացնել իր տաղանդը եւ ձգտել դեպի նորանոր բարձունքներ այն արվեստում, որին իրենց կյանքն են նվիրաբերել», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Միրզոյան քառյակ»-ի կոլեկտիվն իր երախտագիտությունն է հայտնում Beeline-ին, արդեն երրորդ տարին մեր կողքին գտնվելու եւ բոլոր մշակութային միջոցառումներում աջակցություն ցուցաբերելու համար, որոնց շարքում հատկապես կցանկանայինք ընդգծել բարեգործական համերգները եւ վարպետության դասընթացները անապահով ընտանիքների երեխաների եւ Հայաստանի մանկատների սաների համար»,- նշել են Էդուարդ Միրզոյանի անվան քառյակի երաժիշտները:
Հիշեցնենք, քառյակը լարային գործիքների համար լարեր եւ աքսեսուարներ արտադրող «D'addario Kaplan" - "D'Addario artist» ամերիկյան ընկերության տարածաշրջանային դեմքն է: Beeline-ը Քառյակի մշտական գործընկերն է 2013թ.-ից:

16:30 | 22.12.16 | Новости | 19411
Beeline и струнный Квартет имени композитора Эдварда Мирзояна обобщили итоги сотрудничества в 2016 году.
В частности, за прошедший сезон квартет дал свыше 10 благотворительных концертов и ряд мастер-классов, среди которых можно отметить выступления с ведущими российскими музыкантами-духовиками, заслуженной артисткой РФ Марией Федотовой (флейта) для воспитанников ереванской музыкальной школы-интерната №13.
Летом 2016 года коллектив принял активное участие в съемках художественно - документального фильма о жизни и творчестве Эдварда Мирзояна, по заказу Министерства культуры Армении. В ноябре текущего года квартет принял участие на международном фестивале камерной музыки «Les Musicales de Baabdath» в Ливане, где представил Армению.
В декабре 2016 года музыканты квартета выпустили сингл, издав долгожданную обработку для струнного квартета легендарной «Шушаник» Эдварда Мирзояна. Все средства от реализации сингла будут направлены на лечение больных детей из семей арцахских военнослужащих.
«Сотрудничество с квартетом Мирзояна - яркий пример социальной ответственности нашей компании, направленной не только на поддержание профессионализма и интереса к классической музыке, но и на обучение и культурное развитие юного поколения. Подобными проектами Beeline стремится сделать жизнь лучше, и мы рады, что благодаря нашей поддержке молодое поколение музыкантов может развивать свой талант и стремится к новым высотам в творчестве, которому они посветили жизнь», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Коллектив «Мирзоян-квартет»-а выражает огромную благодарность Beeline за то, что уже третий год вы с нами, и поддерживаете во всех культурных мероприятиях среди которых особо хотим отметить благотворительные концерты и мастер-классы для детей из малообеспеченных семей и воспитанников детских домов Армении», — отметили музыканты Квартета имени Эдварда Мирзояна.
Напомним, что квартет является региональным лицом американской компании «D'addario Kaplan" - "D'Addario artist», производящей струны и аксессуары для струнных инструментов. Beeline является постоянным партнером квартета с 2013 г.