17:07 | 23.12.16 | Նորություններ | 23580
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի այն բաժանորդները, որոնք կշարունակեն օգտվել կամ կբաժանորդագրվեն «Viva» սակագնային պլաններին մինչեւ 20.01.2017թ., կստանան սակագնային պլանի իրենց տարբերակով նախատեսված ինտերնետ փաթեթի կրկնակի չափով հավելյալ ինտերնետ՝ 4G ցանցում:
Ընկերությունում նշել են, որ «Viva 2500» տարբերակից օգտվելու դեպքում, բացի սակագնային պլանում ներառված 2000 ՄԲ ինտերնետից, բաժանորդը նաեւ կստանա 4000 ՄԲ` 4G ցանցում օգտագործելու համար, «Viva 3500»-ից օգտվելու դեպքում՝ 6000 ՄԲ, «Viva 5500»-ից օգտվելու դեպքում՝ 10 000 ՄԲ, իսկ «Viva 7500»-ից օգտվելու դեպքում՝ 20000 ՄԲ:
Առաջարկը չի տարածվում կանխավճարային «Viva 1500» տարբերակի վրա:
«Հաշվի առնելով «Viva»-ի աճող պահանջարկը, բաժանորդների գոհունակությունն ու նաեւ արձագանքելով նրանց ակնկալիքներին՝ ընկերության այն բաժանորդներին, որոնք կշարունակեն օգտվել կամ կբաժանորդագրվեն «Viva» սակագնային պլաններին մինչեւ եկող տարվա հունվարի 20-ը կտրամադրվի սակագնային պլանի իրենց տարբերակով նախատեսված ինտերնետ փաթեթի կրկնակի չափով հավելյալ ինտերնետ՝ Հայաստանի առաջին ու ամենաընդարձակ 4G ցանցում: Դրանով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում ամանորյա տոների ժամանակահատվածում սպառել ինտերնետի ավելի մեծ ծավալ՝ ավելի բարձր արագություններով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մոտ կես տարի առաջ գործարկված «Viva» սակագնային պլանների շարքն առաջարկում է ձայնային ծառայություններն ու շարժական ինտերնետը մեկ փաթեթում: «Viva» սակագնային պլաններն առավել ճկուն են եւ ունեն օգտագործման համար պարզ կառուցվածք:
Ստեղծված լինելով բաժանորդների հաղորդակցման պահանջների ուսումնասիրության արդյունքում՝ «Viva»-ն արտացոլում է տարբեր ծավալի ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայություններ օգտագործող եւ այդ ծառայությունների համար տարբեր բյուջե նախատեսող բաժանորդների կարիքները:

17:07 | 23.12.16 | Новости | 23667
Абоненты ВиваСелл-МТС, которые продолжат пользоваться или подпишутся на тарифный план «Viva» до 20.01.2017 г., получат дополнительный двойной объем интернета, предусмотренного их версией тарифного плана в сети 4G.
В компании отметили, что в случае тарифного плана «Viva 2500», помимо включенных 2000 Мб интернета, абоненты получат также 4000 Мб интернета в сети 4G. В случае с «Viva 3500» - 6000 Мб, в случае с «Viva 5500» - 10 000 Мб, а в случае с «Viva 7500» - 20 000 Мб.
Предложение не распространяется на предоплатную версию «Viva 1500».
«Учитывая растущий спрос на «Viva» и положительные оценки абонентов, а также реагируя на их ожидания, абонентам компании, которые продолжат пользоваться или подпишутся на тарифные планы «Viva» до 20 января следующего года, будет предоставляться дополнительный объем интернета в двойном размере предусмотренного версией тарифного плана, для использования в первой и самой широкой в Армении сети 4G. Тем самым ВиваСелл-МТС предоставляет своим абонентам возможность в период новогодних праздников использовать больший объем интернета с более высокой скоростью», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Запущенная примерно полгода назад линейка тарифных планов «Viva» предлагает голосовые услуги и мобильный интернет в одном пакете. Тарифные планы «Viva» максимально гибкие и простые для использования.
Созданные в результате изучения коммуникационных потребностей абонентов, «Viva» отражают потребности разных абонентов, использующих услуги голосовой связи и мобильного интернета в разном объеме, и предусматривающих для этих услуг бюджет разного размера.