18:15 | 15.02.17 | Նորություններ | 30111
Beeline-ը հայտարարում է 2017թ. փետրվարի 16-ից Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունման դադարեցման մասին:
«Այս որոշման պատճառն է վերոնշյալ ընկերությունների անհավասար միջնորդավճարային քաղաքականության դրսեւորումը Beeline բաժանորդների հանդեպ: Բջջային կապի դիմաց վճարային տերմինալների միջոցով կատարվող վճարումների ժամանակ մյուս օպերատորներից 1001 եւ ավել դրամ վճարումներն ընդունվում են առանց որեւէ հավելյալ միջնորդավճարի, իսկ Beeline-ի բջջային կապի դիմաց միջնորդավճարը չի պահվում միայն սկսած 10 000 դրամից:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը Beeline-ն առաջարկեց Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերություններին աշխատել մյուս օպերատորներին հավասար շուկայական պայմաններում եւ հաճախորդից չգանձել միջնորդավճար 1000 եւ ավել դրամ վճարման դեպքում: Ցավոք սրտի ընկերությունը ստացավ մերժում, ինչի արդյունքում ստիպված է միջոցներ ձեռնարկել պաշտպանելու սեփական եւ իր բաժանորդների շահերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ընկերությունը հայցում է բաժանորդների ներողամտությունը` պատճառված անհարմարությունների համար եւ տեղեկացնում, որ նրանք կարող եք վճարել Beeline կապի ծառայությունների համար առանց միջնորդավճարի ընկերության վաճառքի գրասենյակներում, բանկերում, Beeline կայքում, ինչպես նաեւ Beeline Armenia բջջային հավելվածի միջոցով:
«Beeline-ն աշխատում է արդար պայմանների ձեռք բերման ուղղությամբ, ընկերությունը բաց է երկախոսության համար եւ հիմնական խնդիր է համարում հավասարաչափ եւ արդարացի վերաբերմունքի ապահովումը մեր բաժանորդների հանդեպ»,- նշել են ընկերությունում:

18:15 | 15.02.17 | News | 29032
Beeline announced today that the company ceased payment for services through TelCell, Idram and EasyPay payment terminals from 16 February 2017.
“The reason is the unequal commission policy of the mentioned companies towards Beeline clients. Payments for mobile services of other operators, starting from AMD 1001, are received without additional commission, while Beeline mobile subscribers pay without commission only starting from AMD 10 000 in TelCell, Idram and EasyPay.
Beeline’s offer to work on equal market terms with other operators and cancel the commission for payments of AMD 1000 and more was denied, and for this reason, the company has to take measures to protect the interests of itself and its subscribers.
Beeline apologizes for the inconvenience and informs that customers can pay for services without commission in our sales offices, at banks, on our website www.beeline.am and in Beeline Armenia mobile app.
It should be noted that Beeline is working on reaching a fair agreement with payment systems. The company is open to dialogue and considers the priority to be provision of equal and fair treatment to its customers,” the company’s statement reads.