16:39 | 02.03.17 | Նորություններ | 18218
«ՎիմպելԿոմ»-ը վերահաստատել է, որ 2017թ. Հայաստանում կներդնի $30 մլն, որը հիմնականում կուղղվի ամբողջ ցանցի արդիականացմանը, մեծ մասնաբաժին կհատկացվի նաեւ թվային նոր ծառայությունների ներդրմանը:
Այս մասին հայտնի է դարձել Բարսելոնայում ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանի եւ «ՎիմպելԿոմ» ընկերության գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիի, գործառնական արդյունավետության գծով տնօրեն Ալեքսանդր Մատյուշկայի եւ արտաքին կապերի հարցերով գլխավոր տնօրեն Մարկ Մաքգանիի հանդիպման ընթացքում:
Քննարկվել է Հայաստանում «ՎիմպելԿոմ»-ի կողմից զարգացման նոր մոդելի ներդրման հնարավորությունը, ինչպես նաեւ վերահաստատվել փետրվարին Վահան Մարտիրոսյանի հետ քննարկման ընթացքում տրված այս տարվա ներդրումների ծավալի կրկնապատկման խոստումը:
«ՎիմպելԿոմ»-ի ներկայացուցիչների խոսքով՝ ներդրումային քաղաքականության այս մոտեցումը կկրի շարունակական բնույթ:
Հիշեցնենք, որ Բարսելոնայում կայացած Mobile World Congress-ի շրջանակում «ՎիմպելԿոմ»-ը հայտարարել է ռեբրենդինգի մասին. ընկերությունը կվերանվանվի VEON:

16:39 | 02.03.17 | Новости | 18308
«ВымпелКом» подтвердил свое намерение совершить в 2017 г. в Армении инвестиции на $30 млн. Большая часть суммы будет направлена на модернизацию сети, также будет уделено внимание внедрению новых цифровых услуг.
Об этом было заявлено на встрече министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваана Мартиросяна с исполнительным директором компании «ВымпелКом» Жаном-Ивом Шарлье, директором по операционной эффективности Александром Матюшкой и директором по внешним связям Марком Макганном.
Обсуждались возможности внедрения новой модели развития «ВымпелКом» в Армении, а также подтверждено обещание руководства компании удвоить объем инвестиций этого года, данное министру Ваану Мартиросяну в феврале этого года.
По словам представителей «ВымпелКом», подобный подход к инвестиционной политике будет носить продолжительный характер.
Напомним, что в рамках Mobile World Congress, состоявшегося в Барселоне, «ВымпелКом» объявил о ребрендинге: компания сменит название на VEON.