16:32 | 24.03.17 | Նորություններ | 17072
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ծառատունկ են իրականացրել Ուրցաձորում։
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-FPWC համագործակցությամբ վերսկսվել է նաեւ Կովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանի տնկարանային տնտեսության ծրագրի նոր, լայնամասշտաբ փուլը։
Գործընկեր կազմակերպությունների համատեղ ջանքերով իրականացվող մի շարք ծրագրեր միտված են Հայաստանի էկոհամակարգի պահպանմանն ու համայնքային զարգացմանը:
«Բնության հետ հարկավոր է համերաշխ ապրել: Եթե այսօր մենք անտարբերության մատնենք խնդիրները, վաղը դրանց հետեւանքները կարող են զգալ մեր երեխաները: Այն, ինչ անում ենք՝ կարեւոր է էկոհամակարգի պահպանման համար: Գործընկեր կազմակերպության հետ, տարիներ շարունակ ձգտում ենք առաջնորդվել պատասխանատու մոտեցմամբ: Դրա հիմքում հետեւյալ տրամաբանությունն է. առողջ միջավայրն ու վաղվա կյանքի որակը մեր ձեռքերում են»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:32 | 24.03.17 | Новости | 17120
Фонд по охране дикой природы и культурных ценностей (FPWC) и его главный партнер – ВиваСелл-МТС осуществили посадку деревьев в Урцадзоре.
При сотрудничестве ВиваСелл-МТС и FPWC начался также новый этап программы рассадочного хозяйства убежища кавказского биоразнообразия.
Ряд программ, осуществляемых партнерскими компаниями, нацелены на сохранение экосистемы Армении и общинное развитие.
«С природой нужно жить в мире. Если сегодня мы будем безразличны к проблемам, то завтра их последствия будут ощущать на себе наши дети. То, что мы делаем, важно для сохранения экосистемы. С партнерской организацией мы многие годы стараемся руководствоваться ответственным подходом. В основе следующая логика: здоровая окружающая среда и качество завтрашней жизни – в наших руках», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.