15:58 | 07.04.17 | Նորություններ | 15667
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնը` ներկայացնելով փառատոնի արդյունքները:
Փետրվարին եւ մարտին մայրաքաղաքում ու չորս մարզում անցկացվել է Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնը, որին մասնակցել է ավելի քան 25 000 մարդ, ցուցադրվել է 15 ֆիլմ:
Փառատոնի շրջանակում անցկացվել են վարպետության դասընթացներ «Թումո» կենտրոնի սաների եւ Հայ-ռուսական համալսարանի, Երեւանի թատրոնի եւ կինոյի պետական ինստիտուտի ուսանողների համար:
«Աջակցելով Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի անցկացմանը՝ Beeline-ը ոչ միայն նպաստում է լավագույն ֆիլմերի ցուցադրմանը, այլ փորձում է երիտասարդներին ծանոթացնել այլ երկրների մշակույթին եւ համաշխարհային ճանաչում ունեցող կինոարվեստի գործերին։ Ուրախալի է այն փաստը, որ այս տարի եւս ավելացել է այցելուների քանակը, ինչը վկայում է այն մասին, որ փառատոնը դարձել է սպասված իրադարձություն մեր մշակութային կյանքում: Անչափ կարեւորում ենք այն համգամանքը, որ ֆիլմերը ցուցադրվում են նաեւ մարզերում՝ տարեցտարի ընդլայնելով ցուցադրման աշխարհագրությունը, իսկ Beeline–ն իր հերթին փորձում է դարձնել մարդկանց կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Նաիրա Նազարյանը։

15:58 | 07.04.17 | Новости | 15736
Британский совет, посольство Великобритании в Армении и Beeline подвели итоги 15-го фестиваля Британских фильмов и представили его результаты.
В феврале и марте в столице и четырех марзах прошел 15-й фестиваль Британских фильмов. В нем приняли участие более 25 000 человек, демонстрировалось 15 кинолент.
В рамках фестиваля прошли мастер-классы для учеников центра «Тумо», а также студентов Армяно-Российского (Славянского) университета и Ереванского государственного института театра и кино.
«Оказывая поддержку проведению фестиваля Британских фильмов, Beeline не только способствует показу лучших кинокартин, но и старается знакомить молодежь с культурой других стран и кинематографическими работами, получившими известность во всем мире. Радует тот факт, что в этом году снова выросло число зрителей. Это доказывает, что фестиваль стал уже ожидаемым событием в нашей культурной жизни. Мы придаем бесконечно большую значимость тому обстоятельству, что фильмы показываются также в регионах, из года в год расширяя географию фестиваля. А Beeline, в свою очередь, старается сделать жизнь людей лучше», - отметила менеджер Beeline по связям с общественностью Наира Назарян.