10:35 | 10.04.17 | Նորություններ | exclusive 11236
LSOFT ընկերության տնօրեն Լարիսա Լալայանի կարծիքով՝ նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրման առավելություններն այսօր Հայաստանում գիտակցում են ավելի մեծ թվով բանկեր, եւ այդ համագործակցությունը կրում է երկկողմ բնույթ:
Այս մասին Լարիսա Լալայանն ասել է Banks.am-ին տված հարցազրույցում:
«Բանկային ոլորտը ոչ միայն ակտիվորեն ներդրումներ է կատարում ՏՏ ոլորտում եւ իրականացնում նորամուծություններ, այլեւ, իր հերթին, ստեղծում է նորարարական մշակումների պահանջարկ՝ խթանելով ՏՏ ընկերությունների զարգացումը»,- ասել է LSOFT-ի տնօրենը:
Նա ընդգծել է, որ շուկայի պահանջարկին զուգահեռ՝ փոխվում են բանկերի պահանջները ՏՏ ոլորտի նկատմամբ, եւ ավելի շատ պահանջված են դառնում նորագույն մշակումները, քանի որ դրանց օգնությամբ լուծվում են մի շարք խնդիրներ՝ բիզնես գործընթացների օպտիմալացում, արտադրողականության եւ տվյալների մշակման արագության բարձրացում:
«Այսօր հասուն կյանք են մուտք գործում Y կամ հազարամյակի սերնդի ներկայացուցիչները՝ մարդիկ, որոնք մեծացել են թվային տեխնոլոգիաների բուռն զարգացման եւ համացանցի սրընթաց տարածման ժամանակաշրջանում: Հենց նրանք են այսօր կազմում ժամանակակից հասարակության հիմնական սպառողական ուժը եւ հենց այս պոտենցիալ հաճախորդների համար էլ այսօր պայքարում են բանկերը»,- նշել է Լարիսա Լալայանը:

10:35 | 10.04.17 | Новости | exclusive 11234
По мнению директора компании «ЛСОФТ» Ларисы Лалаян, преимущества внедрения инновационных технологий осознают все большее количество банков, и это взаимодействие носит двусторонний характер.
Об этом Лариса Лалаян сказала в интервью Banks.am.
«Банковский сектор не только активно инвестирует в ИТ-сферу и внедряет нововведения, но и, в свою очередь, порождает спрос на инновационные разработки, стимулируя развитие ИТ-компаний», - сказала директор компании «ЛСОФТ».
Она подчеркнула, что с изменением спроса на рынке меняются и требования банков к ИТ, и новейшие разработки становятся более востребованными, поскольку с их помощью решается целый комплекс задач, таких как повышение оптимизации бизнес-процессов, производительности и скорости обработки информации, и, как следствие, уменьшение затрат банков и приобретение дополнительных преимуществ перед конкурентами.
«Так, сегодня во взрослую жизнь вступают представители поколения Y, или поколения миллениума – это люди, выросшие в период бурного развития цифровых технологий и стремительного распространения интернета, и именно они составляют основную потребительскую силу современного общества, а значит именно за этих потенциальных клиентов сегодня «сражаются» банки», - отметила Лариса Лалаян.