13:01 | 12.04.17 | Նորություններ | 14374
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Գեղարքունիքի մարզում 2016թ. աջակցություն է ստացել երեք ընտանիք:
Ընկերությունների ղեկավարներն այցելել են ծրագրի շահառուներից՝ Վարսեր համայնքում բնակվող Ստեփանյանների ընտանիքին:
«Հաճախ, երբ մարդիկ խոսում են թվերի լեզվով, կենտրոնանում են հատկապես ցուցանիշների վրա: Մինչդեռ կա ավելի կարեւոր, նուրբ հարց. հարկավոր է հիշել, որ այդ թվերի հետեւում մարդկային կյանք կա: Տասնյոթ տարին մի ամբողջ պատանեկության շրջան է: Այս ընտանիքի երեխաներն այն ապրել են վագոն-տնակում: Նրանց անհոգ ու լուսավոր երազանքները փոխարինվել են ծնողների հոգսը ժամանակից շուտ զգալու գիտակցությամբ: Ապրած տարիները վերադարձնել հնարավոր չէ, բայց հետագա կյանքն այս ընտանիքի համար փոխվելու է: Ուզում եմ հավատալ, որ հարմարավետ պայմանները կստիպեն, որ դժվար հիշողությունները անցյալում մնան»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2016թ. կատարել է մոտ 105 մլն դրամի, իսկ հինգ տարվա ընթացքում՝ ավելի քան 333 մլն դրամի ներդրում:

13:01 | 12.04.17 | Новости | 14464
В рамках домостроительной программы, которую осуществляет «Домостроительный центр Фулер» при финансировании ВиваСелл-МТС, в марзе Гегаркуник в 2016 году помощь получили три семьи.
Руководители компаний посетили одного из бенефициаров программы - семью Степанян из села Варсер.
«Часто, когда люди говорят на языке чисел, они концентрируют внимание на показателях. В то время как есть более важный, тонкий нюанс: нужно помнить, что за этими числами стоят человеческие жизни. 17 лет – период юности. Дети этой семьи прожили их в вагоне-домике. Их беспечные и светлые мечты были заменены преждевременным осознанием проблем родителей. Вернуть прожитые годы невозможно, но дальнейшая жизнь для этой семьи изменится. Хочется верить, что комфортные условия помогут, чтобы тяжелые воспоминания остались в прошлом», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На реализацию домостроительной программы ВиваСелл-МТС в 2016 году выделил около 105 млн драмов, а за пять лет – более 333 млн драмов.