17:12 | 14.04.17 | Նորություններ | 16097
Beeline-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը մրցանակներ են հանձնել «Երեխաների խոսքի ուժը» ծրագրի շրջանակում կայացած մրցույթի հաղթողներին։
Պատվոգրերի եւ նվերների հանձման արարողությունը տեղի է ունեցել Եղեգնաձոր քաղաքում:
«Երեխաների խոսքի ուժը» ծրագրի նպատակն է օգտագործելով ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները՝ զարգացնել երեխաների եւ պատանիների ստեղծագործ ու քննադատական մտածողությունը:
Ծրագիրն իրականացվում է Արարատի, Վայոց Ձորի եւ Տավուշի մարզերի Նոր Խարբերդ, Այնթափ, Եղեգնաձոր, Վայք, Իջեւան եւ Դիլիջան համայնքներում։
«Կրթվելու եւ զարգանալու պայմանները պետք է հավասար լինեն յուրաքանչյուր երեխայի համար, քանի որ երեխան է հանդիսանում համայնքի զարգացման երաշխիքը եւ պետության վաղվա քաղաքացին։ Beeline-ի համար, հատկապես կարեւոր է այն ծրագրերի իրագործումը, որոնք թվային տեխնոլոգիական լուծումների միջոցով նպաստում են ապագայի կերտմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Beeline и Фонд детского развития вручили призы победителям конкурса, проходящего в рамках программы «Сила детского слова».
Церемония вручения грамот и призов состоялась в городе Ехегнадзор.
Цель  программы «Сила детского слова» - развивать критические мышление среди детей и подростков с использованием современных технологий.
Программа проводится в общинах Нор Харберт, Айнтап, Ехегнадзор, Вайк, Иджеван и Дилижан марзов Арарат, Вайоц Дзор и Тавуш.
«Условия обучения и развития должны быть равными для всех детей, потому что дети являются гарантией развития общины и будущими гражданами страны. Для Beeline особенно важна реализация тех программ, которые способствуют созданию будущего посредством цифровых технологических решений», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.