17:42 | 19.04.17 | Նորություններ | 17048
Ucom-ը եւ «Ֆորա-Բանկ» բաժնետիրական առեւտրային բանկը («Տաշիր» ընկերությունների մաս) գործակցության համաձայնագիր են ստորագրել, որը թույլ կտա Հայաստանում ընդլայնել 4Play առաջարկներն ու 4G+ ցանցը:
Հեռահաղորդակցական ծառայությունների ամբողջական սպեկտորը ներկայացնող ներդրումային ծրագիրը ներառում է Հայաստանի ամբողջ տարածքը, այդ թվում՝ դրա առավել հեռավոր շրջանները:
«Ucom ընկերությունը շարունակում է իր ռազմավարական զարգացման ծրագրերի իրականացումը, ինչի համատեքստում ներդրում կատարելու համաձայնություն է ձեռք բերվել «Ֆորա-Բանկ»-ի հետ։ Ազգային կապիտալով գործունեություն ծավալող երկու խոշորագույն ընկերություններում համոզված են, որ այս գործակցության արդյունքում Հայաստանի տնտեսության համար կապահովվի զարգացման դրական դինամիկա»,- ասված է Ucom-ի տարածած հաղորդագրությունում:
Ներդրումային ծրագրի իրականացումը թույլ կտա ստեղծել նոր մեդիա արտադրանք եւ ներկայացնել այն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի սպառողների ուշադրությանը: Ապագա պլաններում է նաեւ գործունեության աշխարհագրական ընդլայնումը, այդ թվում՝ Ռուսաստանի տարածքում:

17:42 | 19.04.17 | Новости | 17140
Компания Ucom и Акционерный коммерческий банк «Фора-Банк» (входит в состав группы компаний «Ташир») подписали соглашение о партнёрстве в области развития проектов, представляющих полный спектр телекоммуникационных услуг на территории Армении, включая ее самые отдаленные регионы.
Соглашение определяет реализацию инвестиционной программы, позволяющей расширять предложения 4Play и сеть 4G+ в стране.
Ucom продолжает реализацию своих стратегических программ по развитию компании, в контексте чего было достигнуто соглашение о партнерстве с акционерным коммерческим банком «Фора-Банк» (группа компаний «Ташир»). В двух крупнейших компаниях, работающих на основе национального капитала, уверены, что в результате данного сотрудничества экономике Армении будет дан значительный импульс к положительной динамике развития. Реализация инвестиционной программы позволит создать новый уникальный медийный контент и предоставить доступ к нему пользователям как на территории Армении, так и за ее пределами.
В дальнейшем планируется географическое расширение деятельности, в том числе и на территории России. Детали соглашения на текущий момент находятся на стадии проработки и будут опубликованы по завершении процесса.