17:39 | 12.06.17 | Նորություններ | 19445
2016թ. ապրիլյան իրադարձություներից հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ -ի Ֆինանսների եւ հաշվապահության վարչության աշխատակիցները հանդես են եկել օգտակար լինելու նոր նախաձեռնությամբ:
Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ այցելությունից հետո նրանք ստանձնել եւ յուրաքանչյուր ամիս 100-150-հազարական դրամ աջակցություն են տրամադրել հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում առողջական լուրջ խնդիրներ ձեռք բերածներից 3-ի ընտանիքին:
2016թ. մայիսից մինչեւ օրս նրանց հատկացվել է ավելի քան 3,5 մլն դրամ: Միանվագ ֆինանսական աջակցություն է տրամադրվել 2 ընտանիքի, իսկ 2 զինվորի համար կառուցվել է բաղնիք եւ սանհանգույց: Այդ ամենի համար կամավորներն իրենց անձնական միջոցներից հատկացրել են եւս 1,7 մլն դրամ:
«Հպարտ եմ մեր աշխատակիցների նախաձեռնությամբ: Հաճելի է տեսնել, թե ինչպես են նրանք համախմբվում նույն արժեհամակարգի շուրջ: Առաջին տարին չէ, որ կոնկրետ հենց այս վարչությունը կամավորության սկզբունքով ծրագիր է իրականացնում՝ օգտակար լինելով մեր հայրենակիցներին: Դրսեւորած մարդասիրությունն եւ ներդրումն անգնահատելի են»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի թիմը համագործակցել է նաեւ «Աջակցություն վիրավոր զինվորներին եւ զինվորական հաշմանդամներին» ՀԿ-ի հետ եւ բժշկական քայլակ է տրամադրել «Քայլմեդ» վերականգնողական կենտրոնին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսների եւ հաշվապահության վարչությունը տարվա ընթացքում «Քայլմեդ»-ին կտրամադրի եւս երեք քայլակ: Ընդհանուր առմամբ, կամավորության արդյունքում, այս վարչության կողմից ցուցաբերվել է շուրջ 6 մլն դրամի աջակցություն:

17:39 | 12.06.17 | Новости | 19525
После апрельских событий 2016 года работники департамента финансов и бухгалтерии ВиваСелл-МТС выступили с новой полезной инициативой.
После посещения Центрального клинического военного госпиталя они взяли на себя предоставление ежемесячной помощи в размере 100-150 тысяч драмов семьям троих из числа получивших серьезные проблемы со здоровьем во время защиты родины.
С мая 2016 г. по сей день им было выделено более 3,5 млн. драмов. Единовременная финансовая помощь была оказана двум семьям, а для двоих военнослужащих была построена баня и санузел. Для всего этого волонтеры из своих личных средств выделили
1,7 млн. драмов.
«Я горд инициативой наших сотрудников. Приятно видеть, как они сплачиваются вокруг одинаковой системы ценностей. Это не первый год, когда именно этот департамент по принципу волонтерства осуществляет проект, полезный для наших соотечественников. Проявленная гуманность и вклад неоценимы »,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральд Йирикян.
ВиваСелл-МТС сотрудничает также с общественной организацией «Поддержка раненых военнослужащих и военных инвалидов», предоставив медицинские ходунки реабилитационному центру «Кайлмед» .
Департамент финансов и бухгалтерия ВиваСелл-МТС в течение года предоставят еще 3 ходунка. В общей сложности в результате волонтерства данным департаментом оказана поддержка в размере 6 млн. драмов.