11:46 | 10.07.17 | Նորություններ | 22376
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Մոսկվա» կինոթատրոնում հուլիսի 9-ին կայացել է 14-րդ «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի բացումը:
Փառատոնի մեկնարկն ազդարարող արարողությունից հետո ցուցադրվել է բացման ֆիլմը՝ Համո Բեկնազարյանի «Խասփուշը»:
«Մենք երկար ճանապարհ ենք անցել «Ոսկե ծիրանի» հետ եւ կարող եմ ասել, որ կինոտոն լինելուց բացի, այս փառատոնը կարեւոր առաքելություն է ստանձնել: Արդեն տասնչորս տարի, այն փորձում է արվեստի ամենազոր ուժով արթուն պահել մարդու միտքն ու լուսավոր մտածելու ունակությունը, մարդկությանը դարձնել քաղաքակիրթ արժեհամակարգի հետեւորդ: Կինոն ազդեցիկ միջոց է միմյանց ճանաչելու, հասկանալու եւ հարգելու համար: Ողջունում եմ փառատոնի մասնակիցներին, հյուրերին եւ կինոսեր հասարակությանը՝ մաղթելով հաճելի դիտում եւ հաջողություն»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:46 | 10.07.17 | Новости | 22383
При поддержке ВиваСелл-МТС в кинотеатре Москва 9 июля состоялось открытие 14-го кинофестиваля «Золотой абрикос».
После церемонии, извещающей о начале фестиваля, был показан фильм «Хаспуш» Амо Бекназаряна.
«Мы прошли долгий путь с «Золотым абрикосом», и могу сказать, что кроме кинопраздника этот фестиваль перенял важную миссию. Уже четыре года подряд он пытается с помощью всемогущей силы искусства пробуждать человеческую мысль и способность мыслить просвещенно, превратить человечество в последователей цивилизованной системы ценностей. Кино -  влиятельный способ узнавать, понимать и уважать друг друга. Приветствую участников фестиваля, гостей и общество кинолюбителей, желаю приятного промостра и удачи»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.