14:21 | 17.07.17 | Նորություններ | 25674
Beeline-ի աջակցությամբ հուլիսի 14-16-ը Գեղարքունիքի մարզի Շորժա համայնքի մոտ գտնվող «Վիշապ» լողափում «Սիվիլ Արտ» մշակութային հասարակական կազմակերպությունն անցկացրել է «Հուսո առագաստ-2017» հեղինակային երգի միջազգային փառատոնը։
Փառատոնի ընթացքում շնորհակալագիր է հանձնվել Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին՝ «Հուսո առագաստ-2017» հեղինակային երգի միջազգային փառատոնին աջակցելու համար։
«Երիտասարդները մեր ապագան են, եւ շատ կարեւոր է օգնել տաղանդավոր երիտասարդներին՝ կատարել իրենց առաջին քայլերն արվեստի աշխարհում։ Beeline-ը հպարտ է կատարել այդ կարեւոր առաքելությունը։ Միեւնույն ժամանակ մենք գիտակցում ենք, որ ոչ միայն նորագույն տեխնոլոգիաներն, այլեւ արվեստը կարող են մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավը, եւ մեր ջանքերն ենք գործադրում արվեստը տարածելու համար։ Ուրախ ենք, որ այս փառատոնը ոչ միայն դարձել է բարի ավանդույթ եւ սպասված իրադարձություն, այլեւ սկսել է ընդլայնել սահմանները, եւ այսօր բացի հայտնի ու սկսնակ հայ կատարողներից մեզ միացել են արտասահմանցի բարդեր»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

При поддержке Beeline 14-16 июля на пляже «Вишап» близ села Шоржа Гегаркуникской области культурно-общественная организация «Сивил Арт» провела международный фестиваль авторской песни «Парус надежды».
Гендиректору Beeline в Армении Андрею Пятахину была вручена благодарственная грамота за поддержку фестиваля «Парус надежды-2017».
«Молодежь – это наше будущее, и очень важно помогать талантливым молодым людям делать первые шаги в мире искусства. Компания Beeline горда выполнять эту важную миссию. В то же время, мы осознаем, что не только новейшие технологии, но и искусство могут сделать жизнь людей лучше. Рады, что этот фестиваль не только стал хорошей традицией и долгожданным событием, но и начал расширять границы, и сегодня, кроме известных и начинающих армянских исполнителей, к нам присоединились иностранные барды»,- отметил Андрей Пятахин.