17:15 | 20.07.17 | Նորություններ | 36086
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» աջակցությամբ Արագածոտնի մարզի Կաթնաղբյուր գյուղում վերսկսվել է Բաղդասարյանների անավարտ տան շինարարական աշխատանքները:
Շինաշխատանքներին մասնակցել են նաեւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը:
«Եթե ուզում ենք զարգացած գյուղեր ունենալ, ապա պիտի պատրաստ լինենք օգնել մեր հայրենակիցներին՝ շտկելու իրենց մեջքը: Կոտրված սրտով, առանց վաղվա հեռանկարի, հուսահատված մարդն անկախ իր տարիքից՝ անօգնական է: Այս ծրագրի կարեւոր առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ այն մարզերում ապրողներին թույլ է տալիս արժանապատվորեն կարգավորել տարիների անլուծելի թվացող խնդիրը: Ուրախ եմ տեսնել, թե ինչպես է հերթական ընտանիքը, նոր լիցքեր ստացած, կառուցում իր երազած տունը: Մենք եւս սիրով միացել ենք շինարարական աշխատանքներին: Նաեւ այսպես ենք զորացնում լուսավոր ապագայի հանդեպ հավատը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:15 | 20.07.17 | Новости | 36201
При поддержке ВиваСелл-МТС и «Домостроительного Центра Фуллер»  в селе Катнахпюр Арагацотнской области возобновилось строительство дома семьи Багдасарянов.
В строительных работах приняли участие генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и команда «Домостроительного Центра Фуллер».
«Если мы хотим иметь развитые села, то должны быть готовы помочь выпрямить спину нашим соотечественникам. Человек с разбитым сердцем, без видения завтрашнего дня является беспомощным. Одной из главных особенностей этой программы является то, что она позволяет жителям областей достойно решить проблему, кажущуюся неразрешимой. Рад видеть, как очередная семья, получив новый заряд, строит дом своей мечты. Мы также с удовольствием присоединились к строительным работам»,- заявил Ральф Йирикян.