16:36 | 18.08.17 | Նորություններ | 31362
Beeline-ը եւ Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամն ամփոփում են 2016-2017 թթ. համերգաշրջանը, որի ընթացքում «Խաչատրյան տրիոն» շարունակել է իր ակտիվ գործունեությունը:
Beeline-ի աջակցությամբ խմբի մասնակիցները 2016 թ. սեպտեմբերից մինչեւ 2017 թ. օգոստոսն անցկացրել են 30-ից ավելի համերգներ եւ վարպետության դասեր:
Երաժիշտները համերգներ են տվել նաեւ Հայաստանից դուրս՝ հանդես գալով Ռուսաստանի մի շարք քաղաքներում, Լիբանանում եւ Մալթայում:
«Beeline-ն արդեն մի քանի տարի է ինչ համագործակցում է Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի հետ, եւ մենք ուրախ ենք, որ մեր համագործակցության շնորհիվ բազմաթիվ երեխաներ կարողացան արժեքավոր դասեր ստանալ փորձառու երաժիշտներից եւ ոգեշնչվել իրենց ապագա կրթության եւ զարգացման համար: Վստահ եմ, որ լավ օրինակով ոգեշնչվելով, նրանք մեծ բարձրունքների կհասնեն»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

16:36 | 18.08.17 | Новости | 31405
Beeline и Фонд развития классической музыки подводят итоги концертного сезона 2016-2017 гг., на протяжении которого «Хачатурян трио» продолжило свою активную деятельность.
При поддержке Beeline участники трио с сентября 2016 г. по август 2017 г. провели более 30 концертов и мастер-классов.
Музыканты дали концерты также за рубежом, выступая в ряде городов России, в Ливане и Мальте.
«Уже несколько лет Beeline сотрудничает с Фондом развития классической музыки, и мы рады, что благодаря нашему сотрудничеству многие ребята смогли получить ценные уроки от опытных музыкантов и вдохновиться на свое дальнейшее образование и развитие. Уверен, что вдохновившись хорошим примером, они достигнут больших высот»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.