Gamescom-ի շրջանակում Inmates-ին նվիրված մամուլի ասուլիս է կազմակերպվել, որին մասնակցել է շուրջ 30 միջազգային լրագրող
10:54 | 25.08.17 | Նորություններ | exclusive 78222
Գեյմ դիզայներ Դավիթ Անդրեասյանը գերմանական Քյոլնում այս օրերին ընթացող Gamescom 2017 խաղային ցուցահանդեսում ներկայացրել է իր ստեղծած Inmates հոգեբանական սարսափ ժանրի խաղը:
Խաղի հրատարակիչը Նիդեռլանդներում գործող Iceberg Interactive ընկերությունն է:
Itel.am-ի հետ զրույցում Դավիթ Անդրեասյանը պատմել է, որ խաղը ստեղծել է միայնակ, Երեւանում: Ստեղծման համար շուրջ 2 տարի է պահանջվել:
«Գլխավոր հերոս Ջոնաթանը ուշքի է գալիս բանտախցում, եւ չի հասկանում, թե ինչպես է այդտեղ հայտնվել: Ամեն ինչ նրան կարծես ծանոթ է թվում, բայց նա, միեւնույն ժամանակ, կարծես դեռ չի արթնացել սարսափելի երազից: Հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվել Ջոնաթանի հետ, խաղացողը պետք է գլուխկոտրուկներ լուծի եւ տարբեր փորձություններ հաղթահարի»,-նշել է նա:
Դավիթ Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ համակարգիչների համար խաղն ամբողջ աշխարհում հասանելի կդառնա աշնան սկզբին: Այն հնարավոր կլինի ներբեռնել Steam հարթակից՝ 9,99$-ով:
«Խաղի գաղափարը շուտ էր առաջացել, պատմություն էի գրել, ապա սկսել աստիճանաբար 3D մոդելների միջավայրները պատրաստել: Հետո սցենարն ամբողջությամբ փոխեցի եւ զրոյից նոր պատմություն գրեցի: Խաղը ստեղծելուն աջակցել են իմ մոտ ընկերները, ում ես իսկապես շնորհակալ եմ»,- նշել է Դավիթ Անդրեասյանը:

10:54 | 25.08.17 | News | exclusive 78223
Davit Andreasyan told in an interview to Itel.am that he created the game in Yerevan, on his own. It took 2 years to complete the work.
“The main hero Jonathan is awoken from a nightmare in a prison cell. He has no idea how he had got there. He is terrified and confused, but he feels something else: a painful sense of familiarity. The player has to solve riddles and overcome various challenges to understand what had happened to Jonathan,” he remarked.
Davit Andreasyan told that the web version of the game will be available throughout the world in the beginning of this autumn. You will be able to download it from Steam platform at USD 9,99.
“I had the idea of creating this game long ago. First I wrote the story and then I started creating an environment for 3D models. One day I decided to change the scenario and wrote a completely different story. I am very grateful to my close friends for helping me develop the game,” Davit Andreasyan said.
Davit Andreasyan Davit Andreasyan
Touching upon his participation in Gamescom 2017, Davit mentioned about the news conference on the game, attended by about 30 international journalists. According to him, everyone was impressed.