16:07 | 11.09.17 | Նորություններ | 22745
Beeline-ի աջակցությամբ 2017թ. հուլիսից Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում անցկացվում է «Ամառային քանդակների պարտեզ» կրթական ծրագիրը՝ հիմնված Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզի ցուցանմուշների վրա:
Յուրաքանչյուր շաբաթ օր ընտանիքները մասնակցում են ինտերակտիվ շրջայցի, բացահայտում Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում ներկայացված արվեստագետների աշխատանքներին: Ծրագրի ավարտին մասնակից ընտանիքները ներկայացնում են իրենց ստեղծագործությունները պանտոմիմի միջոցով:
«Առաջադեմ կրթությունը ենթադրում է նորարար մեթոդներ: Սեփական ձեռքով քանդակների ստեղծումը ու վարպետների գործերին մոտիկից ծանոթությունը միանշանակ խորը եւ ամուր գիտելիքներ կտա երեխաներին: Վստահ ենք, որ արվեստի հետ շփումն ու ընտանիքի անդամների հետ հետաքրքիր ժամանցը մեր երեխաների կյանքը կդարձնեն ավելի լավը», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:07 | 11.09.17 | Новости | 22833
При поддержке Beeline с июля 2017г. в Центре искусств Гафесчян проводится образовательная программа «Летний сад скульптур», основанная на экспонатах сада скульптур Гафесчян.
Каждую субботу семьи участвуют в интерактивном визите, открывают работы авторов, представленных в саду скульптур Гафесчян. В завершение программы участвующие семьи представляют свои произведения с помощью пантомимы.
«Передовое образование подразумевает новаторские методы. Создание скульптур собственными руками и ознакомление с работами мастеров, однозначно, дадут глубокие и твердые знания детям. Мы уверены, что общение с искусством и интересное времяпровождение с семьей сделают жизнь наших детей лучше», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.